Αποστολέας Θέμα: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013  (Αναγνώστηκε 42990 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Eliminator

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3377
  • Προσοχή! Η ζωή σκοτώνει τα όνειρα!
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #120 στις: 11 Αυγούστου, 2013, 13:06:11 μμ »
Καλά όλα αυτά, αλλά οι αρχαίοι υμών πρόγονοι έλεγαν "η αρχή το ήμισι του παντός". Να μην ξεχνάμε ποιός τα ξεκίνησε όλα αυτά. Ευχαριστούμε AVARIS!

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #121 στις: 11 Αυγούστου, 2013, 18:04:18 μμ »
Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ με το Σπύρο. Ίσως κι εγώ να παρασύρθηκα ονομάζοντας μόνο τους 2 φίλους μας και μπήκα σε αυτή τη παγίδα από ταπεινότητα, θέλοντας να αναδείξω περισσότερο την αξιοπρεπή παρουσία μας παρά τα ίδια τα αποτελέσματα.
Φυσικά την επιτυχή έκβαση τη μοιραζόμαστε όλοι μαζί. Μέλη του ΑΟΦΑ και μη, δε θα μπορούσε αλλιώς, αρκεί να ξαναδιαβάσει κανείς τα συγκινητικά σας μηνύματα. Επίσης ευχαριστώ όλους όσους εργάστηκαν για να είμαστε εμείς στη Τσεχία και είναι πολλοί. Παρακαλώ πολύ μη παρεξήγησει κανείς τα γραπτά μου, είχα πολύ μεγάλη χαρά και σκεφτόμουν πόσο κοντά έφτασα με 1 +1 καρτέλες 248 στις 2 κατηγορίες. Δεν αισθάνομαι καλύτερος σας, σας διάβαζα και ήθελα να πετύχω το καλύτερο δυνατό για όλους μας.
Επιτρέψτε μου όμως να σας διαβιβάσω και το ιδιαίτερα ομαδικό πνεύμα που κυριάρχησε μεταξύ μας κατά τη διάρκεια της συμμετοχής μας στη διοργάνωση. Παραμένω στο εξωτερικό και μέχρι να επιστρέψω μπορεί να ξεθυμάνουν κάποια πράγματα και νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω το καθένα ξεχωριστά.
Πρώτα απ' όλα τη Σεβαστή, τη γυναίκα μου. Έχει σταθεί δίπλα μου όχι μόνο ανεχόμενη πολύ από το χρόνο που της κλέβω με την ενασχόληση μου αλλά στηρίζοντας με στις χαρές αλλά και στις στεναχώριες που μου έχει "δωρίσει" ο αεροβολισμός.
Σειρά έχει ο Σπύρος που με το ήθος και το ύφος του είναι οτι καλύτερο μπορείς να έχεις ως Αρχηγό αποστολής. Μαζί του αισθάνεσαι ασφάλεια σε σχέση με τις αποφάσεις που πρέπει να παρθούν. Του το έχω πει και δεν έχω κανένα πρόβλημα να το ξαναπώ και δημοσίως, στήριξα, στηρίζω και θα στηρίζω τις αποφάσεις του αλλά και τις επιθυμίες του, ακόμη και όταν δεν ταυτίζομαι μαζί του γιατί για μένα ο παράγοντας "άνθρωπός" είναι ο σημαντικότερος όλων και ο "άνθρωπος" Σπύρος είναι σημαντικότερος για μένα από το να υλοποιούνται τα πράγματα όπως εγώ θα ήθελα. Χρειάστηκε να επιστρέψει στην Ελλάδα αλλά οι ευχές και η καθοδήγηση του έμεινε μαζί μας.
Μετά θέλω να ευχαριστήσω το Νικόλα δημοσίως γιατί υπήρξε στιγμή που η κούραση του αποτυπώθηκε στο πρόσωπο του όταν προσπαθούσε να σταθεί άξια στο αγωνιστικό πρόγραμμά της ημέρας και επιστρέφοντας είχε 1 ώρα ή και λιγότερο να κάνει ένα ντους και να πάει ως αντικαταστάτης του Σπύρου να μας εκπροσωπήσει και να μας μεταφέρει πληροφορίες για την επόμενη μέρα ή ακόμη και για τις σκέψεις της Ομοσπονδίας για μελλοντικούς της σχεδιασμούς σε σχέση με το BR. Υπήρξε και μέρα που δεν έφαγε καθόλου. Τον ευχαριστώ επίσης για τον τρόπο που υπερασπίστηκε -κερδιζοντας- την ένσταση που έγινε σε βάρος μου, το έκανε σαν να επρόκειτο για τον ίδιο του τον εαυτό.
Ακολουθεί ένας από τους καλούς μου φίλους πια, ο Σωτήρης, οι συζητήσεις με τον Σωτήρη είναι μια απόλαυσή, το ίδιο τον απολάμβαναν και οι ξένοι. Ο Σωτήρης με κράτησε συγκεντρωμένο στο σκοπό μας και με συγκίνησε η αποφασιστικότητα του να αλλάξει τα δεδομένα της στιγμής.
Τέλος ο Βασίλης με τον οποίο είμαστε φίλοι πολύ καιρό τώρα. Ο Βασίλης βίωσε μια σειρά ατυχιών τις οποίες εκμεταλευτήκαμε με "πειράγματα". Σε ένα τέτοιο επίπεδο αγώνα θα έλεγα πως θα μπορούσε να εκνευριστεί σε τέτοιο βαθμό ώστε να παρασύρει κι εμας. Προσπάθησε πολύ να δώσει λύσεις, κατάλαβε εγκαίρως οτι δε θα πάει σύμφωνα με τις δυνατότητες του και έθεσε τον εαυτό του εκτός ομαδικής βαθμολογίας για να σταθεί η σημαία μας ψηλά!
Πείτε μου τώρα, ποια ομάδα θα λειτουργούσε καλύτερα από αυτή;
Αυτοί είμαστε οι Έλληνές και πιστεύω κι εγώ πως σε επόμενη συμμετοχή μας θα είμαστε στη 5άδα του πίνακα και στη κορυφή της αξιοπρέπειας.

Αποσυνδεδεμένος asesasos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Non nobis, Domine, non nobis
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #122 στις: 12 Αυγούστου, 2013, 13:35:42 μμ »
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την εμφανιση και την τοσο δυνατή εκπροσώπηση...
Αναρωτιέμαι αν ειχαμε και τον πρωταθλητή μας (αχ αυτα τα επαγγελματικά σου Στελιο) στην αποστολή, η ομαδάρα μας ποσο ψηλότερα θα ήταν ακομη στην κατάταξη....
και παλι συγχαρητήρια σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος cynix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1047
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #123 στις: 20 Αυγούστου, 2013, 21:37:53 μμ »
Εβδομοι στην HV και αν βγαλουμε τις διπλες ομαδες Ιταλιας και Φιλανδιας..5οι.. ::) ::) :P



team Walther Greece

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #124 στις: 20 Αυγούστου, 2013, 21:44:31 μμ »
Δεν παιζει καποιος να ειχε μεγαλυτερη προσδοκια...........απλα αφωνος!

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #125 στις: 20 Αυγούστου, 2013, 22:01:09 μμ »
Τα διπλά δεν μετράνε  ;D ;D
Μπράβο Μπράβο Μπράβο !!!
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος antonios

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #126 στις: 20 Αυγούστου, 2013, 23:14:59 μμ »
Συγχαρητήρια....
Ισον πρώτοι για μας...
HW 40 PCA
HW30s HELLAS 300 SPARTAN
HW 97 custom stocks CS700 V-Mach ΠΑΛΛΑΣ
TELLY 1961 LG822
Feinwerkbau 300S Junior
Steyr LP10

Αποσυνδεδεμένος gkotzak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 466
  • keep shooting
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #127 στις: 20 Αυγούστου, 2013, 23:50:58 μμ »
εγω βλέπω 3 ομάδες της Αγγλίας που εκεί γεννιούνται με ενα αεροβόλο στο χέρι και είναι και οι τρεις απο κάτω!
και πάλι μπράβο!!!
(Τομεάρχης Μεσσηνίας της WFKS)

Αποσυνδεδεμένος j0hn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 683
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #128 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 00:17:05 πμ »
Τα θερμά μου συγχαρητήρια!!!

Αποσυνδεδεμένος cm11783

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 176
  • "Ού ποιήσομαι περί πλείονος τό ζήν τής ελευθερίας"
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #129 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 00:40:15 πμ »
Μακάρι αυτό το ηχηρό μήνυμα  της Εθνικής επιτυχίας σας
να φθάσει στο ψηλότερο επίπεδο λήψης αποφάσεων της πολιτείας και να αντιληφθούν ότι και στο χώρο του αεροβόλου υπάρχει "πεδίον δόξης λαμπρόν".
Εύγε σε όλους!!!!!!!!!!
Daystate Airwolf MVT .22  SN:mvt-3282 (Μαγνητικός τομογράφος κέντρων στόχων).

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #130 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 01:24:53 πμ »
           
                  Τα όποια καλά λόγια και οι πάσης φύσεως έπαινοι δεν αρκούν για να αποδώσουν το μέγεθος του επιτεύγματός σας  αλλά ούτε και τα συναισθήματα που μας ενέπνευσαν!

           Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την πανάξια εκπροσώπηση της πατρίδας μας κι ένα επίσης μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όλη την προσπάθεια που καταβάλατε, για κάθε μία από τις ταλαιπωρίες που υποστήκατε, για το στρές και την πίεση που υπομείνατε φέρνοντας σε πέρας αυτή την ιστορική αποστολή!

                   Είστε ΑΞΙΟΙ και το αποδείξατε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο - με το αγωνιστικό πνεύμα, την προσήλωση στην ουσία χωρίς να παραλείπονται οι πάσης φύσεως λεπτομέρειες, την φιλία και την ομόνοια στην πράξη.

                  Αυτές τις απλές αρχές και αξίες που μας χαρακτηρίζουν σαν Έλληνες - όσο κι άν πασχίζουν κάποιοι να μας πείσουν (ματαίως ευτυχώς) πώς δεν τις έχουμε πιά ή δεν τις είχαμε ποτέ.

               

Αποσυνδεδεμένος paha1971

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 476
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #131 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 08:02:32 πμ »
Κάτω από την Ελλάδα μας είναι χώρες με σπουδαία παράδοση στο αεροβόλο. Συγχαρητήρια σε όλους σας για τη χαρά που μας δώσατε..
Artemis lr700w 5.5 (13 lbft)
Slavia 618 4.5  (3 lbft)

Αποσυνδεδεμένος gatos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 384
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #132 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 12:12:12 μμ »
Μπράβο ρε παιδιά. Μπράβο. Μας κάνετε περήφανους. Συγχαρητήρια.  :)
          '' Όλα καλά θα πάνε ''

Αποσυνδεδεμένος cynix

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1047
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #133 στις: 21 Αυγούστου, 2013, 22:06:03 μμ »
Ατομικα αποτελεσματα:
WC: World Cup
EC: European Chapmionship

    LIGHT VARMINT
WC συνολο σκοπευτων 116

Einhorn θεση 21 /735 βαθμοι
npmair   --   56 /725   --
cynix    --   87 /718   --
Lykos   --  110 /703   --

EC συνολο σκοπευτων 65

Einhorn θεση 17
npmair   --    34
cynix    --    49
Lykos    --    62


     HEAVY VARMINT

WC συνολο σκοπευτων 113

Einhorn Θεση 28 /736 βαθμοι
cynix     --   45 /732    --
npmair   --   59 /728    --
Lykos    --   96 /715    --


EC συνολο σκοπευτων 65

Einhorn θεση 16
cynix     --    26
npmair   --    32
Lykos   --     52
team Walther Greece

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #134 στις: 24 Αυγούστου, 2013, 22:32:47 μμ »
Εδώ τα ΕΠΙΣΗΜΑ αποτελέσματα του Παγκόσμιου Κυπέλλου 2013:

http://www.wrabf.com/World%20Scores.htm

Και εδώ τα ΕΠΙΣΗΜΑ αποτελέσματα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2013:

http://www.erabsf.org/ERABSFScores.htm

Πολύ καλή θέση της Ελλάδας στο Παγκόσμιο χάρτη του BR με 8η και 9η θέση στις δυο κατηγορίες!

Θα ομολογήσω πως θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου και για τις ατομικές επιδόσεις μου, χτυπώντας 2 φορές το 248 -με αρκετα xs'- με αποτέλεσμα τη 15η, 23η και 13η θέση στη σύνοψη των δύο κατηγοριών!   :)

Σας ευχαριστώ άλλη μια φορά για τη στήριξη της αποστολής μας, μου προσέφεραν πολλά οι αντιδράσεις σας.
« Τελευταία τροποποίηση: 24 Αυγούστου, 2013, 22:47:54 μμ από Einhorn »