Αποστολέας Θέμα: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013  (Αναγνώστηκε 42972 φορές)

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #135 στις: 24 Αυγούστου, 2013, 22:43:56 μμ »
Εδώ και τα αντίστοιχα ευρωπαϊκά:

http://www.erabsf.org/Scores/European%20Championship%20Final%20Results%20Plzen%202013.pdf

Στέφανε, συγχαρητήρια και από δω για τις εξαιρετικές σου επιδόσεις :):)

"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #136 στις: 24 Αυγούστου, 2013, 23:31:30 μμ »
Να' σαι καλά ρε Νικόλα!
Με πρόλαβες πάνω που έβαλα κι εγώ το σχετικό λινκ για το Ευρωπαϊκό...  ;)
Τα συγχαρητήρια ανήκουν σε όλους μας κι εσύ είχες αναλάβει ένα σοβαρό ρόλο, ειλικρινά υπήρξε βραδιά που η κόπωση  "έγραψε" στο πρόσωπο σου!
Τα έχω γράψει και νωρίτερα εδώ, ο καθέ ένας μας από τους 6 στη Τσεχία και από όσους στήριξαν πρακτικά και ψυχολογικά από την Ελλάδα, όλοι συνέλαβαν για την επιτυχία αυτή.

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #137 στις: 25 Αυγούστου, 2013, 00:07:05 πμ »
Το ότι μπορέσαμε να φτάσουμε να μιλάμε για τα αποτελέσματα μιας Ελληνικής συμμετοχής σε διοργάνωση παγκόσμιου βεληνεκούς, πραγματικά οφείλεται σε όλους όσους, άλλος λιγότερο και άλλος περισσότερο, ο καθένας στο βαθμό που ήθελε ή μπορούσε τέλος πάντων, είχαν εμπλοκή τα τελευταία χρόνια στα αεροβολιστικά δρώμενα και στη δημιουργία και την εξέλιξη του ΑΟΦΑ.

Και για μένα, η μεγαλύτερη επιτυχία, αποτέλεσμα της συμμετοχής μας το Plzen, είναι ότι τονώθηκε η διάθεση και αναζωογοννήθηκε το ενδιαφέρον φίλων συναεροβολιστών που τελευταία (μπορεί και να) πέρναγε κάμψη.

Το διάβασα τότε που το έγραψες, όμως η ευχαριστία ηταν περιττή. Εκανα το καθήκον μου σαν team captain, ως ώφειλα, και στην περίπτωση της ένστασης, αλλά και σε άλλες περιστάσεις που πέρασαν απαρατήρητες.
Ωστόσο χάρηκα, είναι ωραίο να βλέπεις την αναγνώριση μιας προσπάθειας που έχεις καταβάλει :)

Τώρα για την κούραση, ας μην το συζητάμε καλύτερα  ::) ::) Μου πήρε καμιά βδομάδα να συνέλθω, αλλά νέος είμαι ακόμα και αντέχω  ;D ;D ;D
Μέχρι να φτάσω στα χρόνια του Ron Harding έχω να φάω ακόμα (ελπίζω) πολλά καρβέλια και να ρίξω πολλές πολλές χιλιάδες σφαιράκια  :D :D

Και μια που αναφέρθηκα στον Ron Harding, να πω εδώ ένα χαριτωμένο επεισόδιο που μου μεταφέρθηκε νωρίτερα:

Το τελευταίο βράδυ του τουρνουά, στο αποχαιρετηστήριο δείπνο, μαζεύτηκαν όλοι οι juniors για να βγάλουν μια ομαδική φωτογραφία... Οταν πήραν λοιπόν όλοι τις θέσεις τους, διαπίστωσαν ότι, χωρίς να τον καταλάβουν, είχε πάει και είχε σταθεί αναμεσά τους και ο εν λόγω 87-χρονος έφηβος !!!

"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #138 στις: 25 Αυγούστου, 2013, 09:55:09 πμ »
Συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια για την εμφανιση και την τοσο δυνατή εκπροσώπηση...
Αναρωτιέμαι αν ειχαμε και τον πρωταθλητή μας (αχ αυτα τα επαγγελματικά σου Στελιο) στην αποστολή, η ομαδάρα μας ποσο ψηλότερα θα ήταν ακομη στην κατάταξη....
και παλι συγχαρητήρια σε όλους!!

Αυτό το σκέφτηκά πολλές φορές κατά τη διάρκεια των αγώνων και όχι μόνο για το Στέλιο, που όντως θα ήταν ΤΟ δυνατό μας χαρτί!
Ας είναι, το 2015 στην Αυστραλία θα είμαστε περισσότεροι!!!   :P
Δε θέλω να σκεφτώ για το 2017... Σλοβενία!

Αποσυνδεδεμένος Einhorn

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 2167
Απ: Παγκόσμιο & Ευρωπαϊκό Πίλζεν 2013
« Απάντηση #139 στις: 08 Σεπτεμβρίου, 2013, 18:06:51 μμ »
Ενημερώθηκε και το site του ΑΟΦΑ με τα αποτελέσματα του BR-PLZEN 2013.

Δείτε εδώ: http://www.aofa.gr/aofa/index.php?option=com_content&view=article&id=131:-benchrest-2013&catid=1:latest-news&Itemid=50

Πρέπει όμως να ενημερωθείτε πως το site δέχθηκε το καλοκαίρι επίθεση από hackers, με αποτέλεσμα να έχουν χαθεί κάποια αρχεία. Και να έχει αποδομηθεί κάποιο τμήμα των παραμετροποιήσεων. Αυτό σημαίνει πως πρέπει να γίνει πάλι δουλειά αλλά -με αφορμή αυτό- προγραμματίζουμε να "στήσουμε" το site από την αρχή, με σκοπό να ομορφύνει και να γίνει πιο απλό στη πλοήγηση του και να ενημερώνετε με σταθερό ρυθμό για τις εξελίξεις που αφορούν τον ΑΟΦΑ!

Ελπίζω σύντομα να μπορούμε να σας ανακοινώσουμε και το πρόγραμμα του ΑΟΦΑ για τους αγώνες BR και FT που θα ακολουθήσουν στη σαιζόν 2013-2014.