Αποστολέας Θέμα: Τα νέα του Ε.Σ.Ο.Α.Α.Π (ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΕΡΟΒΟΛΩΝ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΠΕΔΙΟΥ)  (Αναγνώστηκε 142706 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Δες και αυτο το θέμα.
http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,4508.0.html
θα δεις αν ειναι καποιος κοντά σε εσενα και μετα μπορειτε να κανονίσετε με π.μ.
και εμεις ετσι καναμε, οπως και πολοι άλλοι εδω μεσα.

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
Αναλαμβανω πρωτοβουλια για συναντηση ολων των αεροβολαδων περιφερειας θεσ/νικης αλλα και οπου αλλου κι αν ειστε, για καφε και συζητηση μπας και ενωθουμε μερικοι, να βοηθησουμε ολοι και εννοω ολοι, να κανουμε μια φιλικη σκοποβολη πρωτα και μετα βλεπουμε για αγωνες.Οσοι ειναι μεσα να με παρουν τηλ 6977549856 θα ορισουμε μια  γνωστη καφετερια στην παραλια για να μαζευτουμε και να γνωριστουμε.Εγω θα αφησω την οικογενεια μου την επομενη κυριακη,οχι μεθαυριο ,για να εχουμε καιρο να κανονισουμε την σιγουρη συμμετοχη.
Αντε να δω ποσοι θα ερθουνε.Ελπιζω να μην ειμαι εγω και ο Ιακωβος,τοτε θα εχουν δικιο ολοι οχι για τον ΕΣΟΑΑΠ αλλα για μας εδω βορεια.Οι κατω ειχαν το πλεονεκτημα του σχιστου ,αλλα μαζευτηκανε κιολας και μπραβο τους.Ελατε λοιπον να κανουμε και εμεις το ιδιο και να  μην περιμενουνε ολοι απο ενα δυο ατομα να κανουνε ολη την δουλεια.Εγω δυο φορες τραβηξα ολο το κουπι και μονο Βασιλης απο Αθηνα παρακαλω ηρθε το παιδι και με βοηθησε,ναναι καλα.Αντε θεσ/νικη κουνισου!!!!!!!!!!!!!Στειλτε ΠΜ,Παρτε τηλ,ε-μαιλ,φαξ οτι γουσταρετε αρκει να γραψω ονοματα που θα ερθουν!!!!!!!!!!
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
αντε να δουμε...

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
αντε να δουμε...
:) Υπαρχει και αλλη λυση, ενας χωρος που παμε στην Δορκαδα 30 λεπτα απο θεσ/νικη ,ειναι μια καφε-ταβερνα-παιδικη χαρα με ζωακια και ο ιδιοκτητης δεν εχει προβλημα να βαραμε στα διπλανα χωραφια.Οσοι εχουν και γυναικες με παιδια που θα γρινιαξουν ας μιλησουν αν ειναι να τις βαλουμε ολες μαζι να μην μας ζαλιζουν.Καλα θα ειναι αν μπορουνε ολοι για να δουνε τον χωρο και μετα να κανονιστει να παμε με τα αεροβολα.Δεν ειναι αναγκη να φαμε στην ταβερνα μπορουμε να απολαυσουμε μονο καφε ,αυτο για οσους περνανε κριση και δεν υπαρχουν λεφτα για περιττα εξοδα.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος mamawaits

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 808
και αυτο καλο ακουγεται.... δε 8ελω να 8ιξω 8εμα προς συζητιση απο δω αλλα το σκεφτεσαι να οργανω8ει αγωνας FT απο μερους σου στο μελλον μιας και εσυ εισαι αυτος που εχει ταcopyrights;D  τι8εται 8εμα για ενταξη του ομιλου στη ΣΚΟΕ ? υπαρχουν πολλα 8εματα που πρεπει να συζητι8ουν ... ας σκεφτει ο κα8ενας τα δικα του, βρισκομαστε και τα 8ετουμε επι ταπιτος... ομορφα και πολιτισμενα

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Η δευτερη προταση μου φενεται καλη
Alfa proj 4.5

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
και αυτο καλο ακουγεται.... δε 8ελω να 8ιξω 8εμα προς συζητιση απο δω αλλα το σκεφτεσαι να οργανω8ει αγωνας FT απο μερους σου στο μελλον μιας και εσυ εισαι αυτος που εχει ταcopyrights;D  τι8εται 8εμα για ενταξη του ομιλου στη ΣΚΟΕ ? υπαρχουν πολλα 8εματα που πρεπει να συζητι8ουν ... ας σκεφτει ο κα8ενας τα δικα του, βρισκομαστε και τα 8ετουμε επι ταπιτος... ομορφα και πολιτισμενα
την  προηγουμενη φορα που καλεσα παλι κοσμο σε συναντηση προσφερα και μια διοπτρα να κληρωθει αναμεσα σε αυτους που θα ερχονταν ετσι για να υπαρχει κινητρο..Ξερεις ποσοι ηρθαν.....ΚΑΝΕΙΣ.ουτε ενας για να δωσω την διοπτρα.Αυτη ειναι σιγουρα η τελευταια μου προσπαθεια,οσο για ΣΚΟΕ νομιζω εχουν ειπωθει εκτενως οι αποψεις.Για αγωνες μονο αν υπαρχει βοηθεια απο ολους.Αλλα οπως ειπα και συμφωνεις ασε να μαζευτουμε ,αν μαζευτουμε και δεν ειμαι εγω και ο προεδρος παλι μονο και η γνωμες  ολων θα ακουστουν.Ειλικρινα ελπιζω να υπαρξει ανταποκριση.Το μερος παντως στην δευτερη προταση ειναι απλα υπεροχο γιατι εχω παει πολλες φορες.θα δουμε.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος

   Φιλική συμβουλή hornetnik ...  Θεσσαλονίκη ,χειμώνας , κρύο πολύ , κάντε την συγκέντρωση σε πατσατζίδικο της πόλης . Μιλάμε για εγγυημένη επιτυχία και ούτε κληρώσεις κτλ.   ;)
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon

   Φιλική συμβουλή hornetnik ...  Θεσσαλονίκη ,χειμώνας , κρύο πολύ , κάντε την συγκέντρωση σε πατσατζίδικο της πόλης . Μιλάμε για εγγυημένη επιτυχία και ούτε κληρώσεις κτλ.   ;)
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :DΣτο δευτερο μερος στη Δορκαδα κανει ενα απο τα καλυτερα κοντοσουβλια που εχω δοκιμασει.Καλυτερα εκει γιατι αν γινει σε πατσατζιδικο εγω δηλωνω απο τωρα οτι δεν θα πατησω μια που αρωσταινω μονο που μυριζω πατσα!!!!! :D
Χειμωνα κρυο,καλοκαιρι μπανια και ζεστη,για φθινοπωρο και ανοιξη δεν ξερω ,αμα υπαρχει θεληση ολα γινονται!Η τοποθεσια θα ειναι συμφωνα με πως μπορει ο καθενας αν ειναι δυνατο για να βολευτουνε ολοι.
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος alex_igniss

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 241
θα φροντίσω να είμαι εκεί αν και η δουλειά μου κάνει κατι σπασίματα τελευταία αλλά το θέλω πολύ κάτι τέτοιο θα το φροντίσω!
Air Arms S 510 FAC
Hatsan AT44-10 4,5
Hatsan BT65  5,5

Αποσυνδεδεμένος blackxx

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 961
Ειδες που στο ειπα Αλεξη οτι ειναι ευκολο για εσας να μαζευτειτε.
Μακαρι να μπορουσα κι εγω ετσι απλα να μπω στο αυτοκινητο μου και να παω να συναντησω "συναδελφους - αεροβολαδες".
Εγω πρεπει να κανω 5 ωρες με το πλοιο και να δωσω και 120 € εισητηρια.
Ασε που πρεπει να βοηθαει και ο καιρος (αυριο παμε για 3η μερα αποκλεισμου με απαγορευτικο απολπου)
Ευχομαι καλη επιτυχια στην συναντηση και τα Χριστουγεννα που θα ανεβω στον Σοχο να τα πουμε κι'απο κοντα.

Στέλιος.
Η χαρά σε έναν αγώνα είναι η διάκριση .............
Το ώφελος σε έναν αγώνα είναι να εντοπίσεις λάθη και να κάνεις κάτι γιαυτά .............
Αλλιώς η χαρά θα είναι πρόσκαιρη .............

Αποσυνδεδεμένος alex_igniss

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 241
μακάρι να γίνει μια αρχή και να μαζευτούμε όσο το δυνατό περισσότερα άτομα θα είναι τέλεια μετά.Τα Χριστούγεννα σε περιμένουμε Στέλιο!!!!θα φέρεις και το αεροβόλο!!!
Air Arms S 510 FAC
Hatsan AT44-10 4,5
Hatsan BT65  5,5

Αποσυνδεδεμένος AVARIS

  • Administrator
  • ******
  • Μηνύματα: 550
ΑΑΑντε παιδιά, μαζευτείτε, δραστηριοποιηστε το συλλογο, ενας hornetnik δεν φερνει την ...ανοιξη του αεροβόλου. Σε μια βολική ημερομηνία ίσως ερθουμε και 1-2 μελη  του ΑΟΦΑ.
Φιλική συμβουλή, αν επιτρέπεται, μην αναλωθείτε σε θέματα συζητησεων περι των προβλημάτων του αεροβόλου. Απλά μαζευτείτε οσο πιο πολλοί μπορειτε και αρχικά ριχτε...ριχτε ...ρίχτε. Τα αλλα θα ερθουν μόνα τους...

Αποσυνδεδεμένος hornetnik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 572
  • Enter the Dragon
ΑΑΑντε παιδιά, μαζευτείτε, δραστηριοποιηστε το συλλογο, ενας hornetnik δεν φερνει την ...ανοιξη του αεροβόλου. Σε μια βολική ημερομηνία ίσως ερθουμε και 1-2 μελη  του ΑΟΦΑ.
Φιλική συμβουλή, αν επιτρέπεται, μην αναλωθείτε σε θέματα συζητησεων περι των προβλημάτων του αεροβόλου. Απλά μαζευτείτε οσο πιο πολλοί μπορειτε και αρχικά ριχτε...ριχτε ...ρίχτε. Τα αλλα θα ερθουν μόνα τους...
χαιρομαι που καποιος ειπε οτι θα ερθει.σκοπος η γνωριμια μας και μετα οι συναντησεις για σκοποβολη,ετσι παει.παντως δεν θα χασουμε,ειναι βαρετο να βαρας μονος.Στις συναντησεις πεφτει γελιο και χαβαλες,αυτο ειναι το κυριοτερο,να κανουμε το χομπι μας και να καλοπερναμε. :)
οπλα....κανενα,μου τα παιρνανε.....γιαυτο απο δω και περα θα τα .....κρυβω!

Αποσυνδεδεμένος michael1969

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 809
  • ΣΕΡΡΕΣ
Συγνωμη δεν ειχα δει οτι ειπατε για την αλλη κυριακη πιστευω οτι θα ειμαι εκει.
Μονο θα ηθελα λιγο ποιο συγκεκριμενα το μερος για να μην το ψαχνω (ονομα,περιοχη,συντεταγμενες αν γινεται).
Alfa proj 4.5