Αποστολέας Θέμα: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016  (Αναγνώστηκε 27646 φορές)

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Αγαπητοί φίλοι συναεροβολιστές, πλησιάζει ο καιρός για τον πρώτο μεγάλο αγώνα Field Target του 2016.

Την Κυριακή 20 Μαρτίου λοιπόν, θα πραγματοποιηθεί στον γνωστό μας πλεόν χωρο του σκοπευτηρίου του Πυργετού, ο πρωτός Πανελλήνιος αγώνας FT για το 2016, στον οποίο θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής όσοι σκοπευτές έχουν ισχύον ΔΕ.ΣΚ.

Θα είναι αγώνας 2 σε 1 διότι θα υπάρξουν δύο κατατάξεις και δύο απονομές:
1. Η γενική κατάταξη ανά κατηγορία επί όλων των συμμετεχόντων
2. Η κατάταξη ανά κατηγορία μεταξύ μόνο των μελών του ΑΟΦΑ, η οποία και θα προσμετρήσει στην βαθμολογία του ενδοσυλλογικού τουρνουά FT 2016.

Ο αγώνας γίνεται - όπως κάθε φορά ως τώρα - σε συνδιοργάνωση του ΑΟΦΑ και του Ωρίωνα με έγκριση της ΣκΟΕ.

Θα υπάξουν οι τρείς κατηγορίες όπως προβλέπονται από τον εθνικό κανονισμό FT:
Κατηγορία WFTF: Αεροβόλα όπλα προσυμπιεσμένου αέρα με αποδιδόμενη ισχύ που δεν ξεπερνάει τις 12 ποδόλιβρες (16,3 joule). Οποιοδήποτε όπλο βρεθεί να αποδίδει μεγαλύτερη ισχύ, θα μπορεί να συμμετάσχει στην κατηγορία Open.
Κατηγορία Open: Αεροβόλα όπλα προσυμπιεσμένου αέρα με αποδιδόμενη ισχύ που δεν ξεπερνάει τις 20 ποδόλιβρες (27,1 joule). Οποιοδήποτε όπλο βρεθεί να αποδίδει μεγαλύτερη ισχύ, θα αποκλείεται.
Κατηγορία Springer: Αεροβόλα όπλα ελατηρίου ή εμβόλου αερίου (gas ram) με αποδιδόμενη ισχύ που δεν ξεπερνάει τις 20 ποδόλιβρες (27,1 joule). Οποιοδήποτε όπλο βρεθεί να αποδίδει μεγαλύτερη ισχύ, θα αποκλείεται.

Οι συμμετοχές θα πρέπει να υποβληθούν εγκαίρως, μέχρι το βράδυ της Κυριακής 13/3 και οι λεπτομέρειες αναφέρονται εδώ: http://aofa.gr/?page_id=3173


"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3247
Να υπενθυμίσω πως η προθεσμία για την υποβολή δηλώσεων συμμετοχής λήγει σε δύο μέρες.

Θα παρακαλέσω όσοι ενδιαφέρονται να τακτοποιήσουν τα της συμμετοχής τους.

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Ρεκόρ ενδιαφέροντος με 34 συμμετοχές από 8 τουλάχιστον συλλόγους και την WFTF να έχει την τιμητική της με 20 σκοπευτές να έχουν δηλώσει σε αυτήν.
Επίσης σημαντικές παρουσίες και στη Springer.

Ο καιρός φαίνεται ότι θα μας κάνει και ετούτη τη φορά το χατήρι: https://www.meteoblue.com/en/weather/forecast/week/39.931N22.595E
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος magtech n2 5,5

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 256
  • ποσα μετρα????
Πραγματικά ρεκόρ.ολοι οι σκοπευτές καθώς και οι θεατέςνα χουμε καλό δρόμο και καλή αντάμωση.  ..

Αποσυνδεδεμένος EXADAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 1216
Συγχαρητήρια  στους διακρινθεντες στον χθεσινό αγώνα FT.
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμετεχοντες .
Σκορ πολύ  μεγάλα ακόμη και από σκοπευτες που πήραν μέρος για πρώτη φορα.
Συγχαρητήρια  επισεις και στις δύο γυναικείες  σημετοχες.
Ένα μεγάλο μπράβο  για τους δύο συλλόγoυς ΑΟΦΑ και ΩΡΙΩΝ που διοργάνωσαν με επιτυχία  100% άλλον ένα αγώνα με προδιαγραφές  από  την WFTF.
PLATINUM MK4
STEYR CHALLENGE  FT
AIR ARMS    EV2 MK IV

Αποσυνδεδεμένος tieton

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1594
  • Λευτερια στους...pcpistas!!!
Αγωνας υψηλου επιπεδου ,απιστευτα τα σκορ, ειδικα των τριων μεταλιων στα ελατηρια ειναι παγκοσμιου επιπεδου!
σε σχεση με την...καταδυτικη
 σταγιερουμπα+weaver T36
fcb αεροβολο-airrifle
https://www.facebook.com/groups/1217631344969912/

Αποσυνδεδεμένος igerog

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 121
  • ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΟΥΚ ΕΛΑΤΤΩ ΠΑΡΑΔΩΣΩ
Καταπληκτικό τερέν, υπέροχοι άνθρωποι, τέλεια διοργάνωση. Βάλε και το μαγευτικό τοπίο
Μία εμπειρία που πρέπει ολοι οι φίλοι να ζήσουν.
Ευχαριστώ παιδιά για χαρά που μου δώσατε.

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Καταπληκτικό τερέν, υπέροχοι άνθρωποι, τέλεια διοργάνωση. Βάλε και το μαγευτικό τοπίο
Μία εμπειρία που πρέπει ολοι οι φίλοι να ζήσουν.
Ευχαριστώ παιδιά για χαρά που μου δώσατε.


Γιαννη την αλλη φορα ελπιζω να ειμαι και εγω... με το δικαννο  :D :D :D

Ειδα κατι φωτογραφίες στα πεταχτά που λενε και ζήλεψα, η σκέψη μου ηταν σε εσας!!!

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος magtech n2 5,5

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 256
  • ποσα μετρα????
συχχαρητηρια σε ολα τα παιδια που βρεθηκαν στον αγωνα και ακομη ενα μπραβο στους διακριθεντες.Τα ελατηρια νομιζω οτι μας επιφυλασουν πολλες πολλες εκπληξεις ....Οσο αναφορα τον αγωνα επειδη τον ακολουθησα εστω και για λιγο(γεγονοτα προσωπικα τα οποια με αναγκασαν να σταματησω)ηταν αριστος απ ολες της οψεις και αποψεις.Το πεδιο παγκοσμιας κλασης οι κανονισμοι στο ακεραιο οι σκοπευτες και οι διοργανωτες αψογοι απο πλευρας κανονων ασφαλειας(οπως παντα αλλωστε ) και μια αριστη καταομολογια ομαδα ανθρωπων που μεσα απο συναντησεις γνωριζονται απο κοντα και ανταλασουν αποψεις για το αγαπημενο τους αθλημα.......



ΚΥΡΙΕΣ και ΚΥΡΙΟΙ Ευχαρηστω ακομη μια φορα για την τυχη που εχω να σας γνωριζω και να τα λεμε..... :D :D

Αποσυνδεδεμένος x-trail thanasis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • όλα κέντρο
Σας ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δώσατε να ζήσω από κοντά αυτή την εμπειρία, τέτοια εμπειρία δεν μπορείς να την περιγράψεις με λόγια πρέπει να την ζήσεις απο κοντά, είναι όλοι υπέροχοι άνθρωποι που έχουν κάνει ενα τεράστιο αγώνα για να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο το Αεροβόλο στην Ελλάδα που δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα απο τους ξένους, έκτος από αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά τον alpha-63 που μου εμπιστεύτηκε το όπλο του  γιατί τα δικά μου ήταν εκτός ορίων και ήταν αυτός που με παρακίνησε να ανέβω επάνω με την παρέα που ήμασταν. Τώρα να πω και ένα μυστικό που δεν πρέπει για το όπλο που είχα, εγώ είμαι αριστερόχειρας και το όπλο είναι για δεξιόχειρες αλλά τα πήγα πάρα πολλή καλά για πρώτη φορά που έριχνα σε αγώνα και αυτό δεν έφταιγα εγώ αλλά το όπλο που είχα, όταν έβλεπα τους στόχους κάτι πάθαιναν και μαρμάρωναν έτσι έπεφταν απο το βάρος, αλλά είπαμε είμαι πρωτάρης και ετσι τα επαναφεραμαι στην θέση τους απο τη καταλάβατε δεν είχα ανταγωνισμό με αυτό το όπλο αφού ήταν η ΜΈΔΟΥΣΑ....                           
   
Artemis M16A
1377
2240
Sheridan 397
zoraki HP-01 ultra
Weihrauch HW90-HW90(4,5)-HW30-HW98
Air Arms TX200HC
Weihrauch HW100
Fx crow 30
FWB300

Αποσυνδεδεμένος antliak

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 15
Απ: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016
« Απάντηση #10 στις: 21 Μαρτίου, 2016, 18:33:12 μμ »
Σας ευχαριστώ για την ευκαιρία που μου δώσατε να ζήσω από κοντά αυτή την εμπειρία, τέτοια εμπειρία δεν μπορείς να την περιγράψεις με λόγια πρέπει να την ζήσεις απο κοντά, είναι όλοι υπέροχοι άνθρωποι που έχουν κάνει ενα τεράστιο αγώνα για να φτάσουν σε αυτό το επίπεδο το Αεροβόλο στην Ελλάδα που δεν έχουμε να ζηλέψουμε τίποτα απο τους ξένους, έκτος από αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω προσωπικά τον alpha-63 που μου εμπιστεύτηκε το όπλο του  γιατί τα δικά μου ήταν εκτός ορίων και ήταν αυτός που με παρακίνησε να ανέβω επάνω με την παρέα που ήμασταν. Τώρα να πω και ένα μυστικό που δεν πρέπει για το όπλο που είχα, εγώ είμαι αριστερόχειρας και το όπλο είναι για δεξιόχειρες αλλά τα πήγα πάρα πολλή καλά για πρώτη φορά που έριχνα σε αγώνα και αυτό δεν έφταιγα εγώ αλλά το όπλο που είχα, όταν έβλεπα τους στόχους κάτι πάθαιναν και μαρμάρωναν έτσι έπεφταν απο το βάρος, αλλά είπαμε είμαι πρωτάρης και ετσι τα επαναφεραμαι στην θέση τους απο τη καταλάβατε δεν είχα ανταγωνισμό με αυτό το όπλο αφού ήταν η ΜΈΔΟΥΣΑ....                           
   
και το ταπεινό ελατήριο που έριξε 46 φιγούρες ήταν η "τσούχτρα"    ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος x-trail thanasis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • όλα κέντρο
Απ: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016
« Απάντηση #11 στις: 21 Μαρτίου, 2016, 19:16:07 μμ »
Καλό εεεεε ;) ;) ;)
Artemis M16A
1377
2240
Sheridan 397
zoraki HP-01 ultra
Weihrauch HW90-HW90(4,5)-HW30-HW98
Air Arms TX200HC
Weihrauch HW100
Fx crow 30
FWB300

Αποσυνδεδεμένος panaman.fax

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 297
Απ: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016
« Απάντηση #12 στις: 21 Μαρτίου, 2016, 20:35:12 μμ »
συχχαρητηρια σε ολα τα παιδια που βρεθηκαν στον αγωνα και ακομη ενα μπραβο στους διακριθεντες.Τα ελατηρια νομιζω οτι μας επιφυλασουν πολλες πολλες εκπληξεις ....Οσο αναφορα τον αγωνα επειδη τον ακολουθησα εστω και για λιγο(γεγονοτα προσωπικα τα οποια με αναγκασαν να σταματησω)......................

Κρίμα Δήμητρη που δεν ολοκλήρωσες των αγώνα σου ....
Ευχαριστώ και πάλι που διέθεσες το προσωπικό σου προπονητήριο  ;) για να μηδενίσω και να σετάρω το όπλο μου .....
Υπέροχος αγώνας και υψηλού επιπέδου αθλητές. Συγχαρητήρια στους διοργανωτές .





Αποσυνδεδεμένος jdokos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 361
Απ: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016
« Απάντηση #13 στις: 21 Μαρτίου, 2016, 21:24:41 μμ »
αποτελεσματα θα δουμε.

Αποσυνδεδεμένος map31

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 173
  • ΗΛΙΑΣ
Απ: Field Target - Πανελληνιος Open & Ενδοσυλλογικός ΑΟΦΑ, Πυργετός 20/3/2016
« Απάντηση #14 στις: 21 Μαρτίου, 2016, 22:55:34 μμ »
Συγχαρητηρια και παλι σε ολους οσους κοπιασαν για την διοργανωση του αγωνα!!

Τα παντα ητανε τελεια!!!
Σεναρια, σκηνοθεσιες, ασφαλεια κτλ ολα ητανε παγκοσμιων προδιαγραφων!!

Μπραβο σε ολους τους συμετεχοντες και συγχαρητηρια στους διακριθεντες!!

Ητανε μια αφανταστη αγωνιστικη εμπειρια ΑΛΛΑ και μια απιστευτη ευκαιρια για να γνωρισω απο κοντα υπεροχους ανθρωπους!!!!
Και Cricket...!!
Και "SpyNick"-Hämmerli...Ξύλινο...!!!
Τελικά Πήρα και ένα EV2.......

''Μέσα από το Ζάρκο...!!!"