Αποστολέας Θέμα: Stoeger x20  (Αναγνώστηκε 27654 φορές)

Αποσυνδεδεμένος xenofon

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 723
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #30 στις: 22 Μαΐου, 2016, 23:20:39 μμ »
Κυριάκο, κ το δικό μου τέτοια κάνει απλώς έχω γαργαλημένη σκανδάλη.

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #31 στις: 22 Μαΐου, 2016, 23:24:08 μμ »
Εμενα ειχε παρακεντρη την καννη αυτο περασε απο τα χερια μου και δεν μπορεσα ουτε οπτικο να μηδενισω.

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #32 στις: 23 Μαΐου, 2016, 14:59:55 μμ »
Εμενα ειχε παρακεντρη την καννη αυτο περασε απο τα χερια μου και δεν μπορεσα ουτε οπτικο να μηδενισω.


Εισαι πολυ ατυχος .  .  .   :(
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος mikesf

  • Administrator
  • ******
  • Μηνύματα: 1476
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #33 στις: 23 Μαΐου, 2016, 15:31:07 μμ »
Κούλη δεν είναι θέμα τύχης-ατυχίας. Όσο μειώνεις την τιμή, μειώνεις το κοστολόγιο και υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να έχεις παράγει προϊόντα χαμηλότερης ποιότητας.

Επίσης η άσκηση, παράγω φθηνό προϊόν για να έχω κατανάλωση, και να αποσβέσω την επένδυση μέσω ποσότητας, εξ ορισμού θυσιάζει την ποιότητα, ένα επακόλουθο είναι ο μηδενικός η απλά τυπικός ποιοτικός έλεγχος.
Ανώνυμοι Αεροβολικοί

Αποσυνδεδεμένος despot

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 634
  • You might be an Airgunner if ...
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #34 στις: 23 Μαΐου, 2016, 21:21:49 μμ »
ναι, ισως λόγω μη επαρκώς ποιοτικού ελέγχου να υπάρχουν κάποια κομμάτια που να παρουσιάζουν τα προαναφερθέν προβλήματα

... το δικό μου πάντως εξακολουθεί να ρίχνει καλά ( και να προτιμά baracuda )



Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος xenofon

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 723
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #35 στις: 23 Μαΐου, 2016, 21:29:40 μμ »
Κακά τα ψέμματα σύντροφοι... Είναι λίγο δύσκολο (αλλά όχι κ ακατόρθωτο  :D) να δώσεις ένα χ ποσό για αεροβόλο κ να περιμένεις ότι θα είναι ίδιο με ένα τετραπλάσιας αξίας. Αν όμως έχεις το γνώθι σαυτόν, προσαρμόζεις τα θέλω σου. Άλλωστε, οι διαφορές δεν είναι κ τόσο τραγικά μεγάλες όσο κ η διαφορά τιμής...

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #36 στις: 23 Μαΐου, 2016, 21:40:09 μμ »
Κούλη δεν είναι θέμα τύχης-ατυχίας. Όσο μειώνεις την τιμή, μειώνεις το κοστολόγιο και υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να έχεις παράγει προϊόντα χαμηλότερης ποιότητας.
Επίσης η άσκηση, παράγω φθηνό προϊόν για να έχω κατανάλωση, και να αποσβέσω την επένδυση μέσω ποσότητας, εξ ορισμού θυσιάζει την ποιότητα, ένα επακόλουθο είναι ο μηδενικός η απλά τυπικός ποιοτικός έλεγχος.


Μιχαλη,  τωρα που οι κινεζοι θα φορανε πανες , για να μη σταματα η παραγωγη ,
ας ευελπιστουμε  σε καλυτερο ποιοτικο ελεγχο   :D .
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #37 στις: 23 Μαΐου, 2016, 23:52:55 μμ »
Κακά τα ψέμματα σύντροφοι... Είναι λίγο δύσκολο (αλλά όχι κ ακατόρθωτο  :D) να δώσεις ένα χ ποσό για αεροβόλο κ να περιμένεις ότι θα είναι ίδιο με ένα τετραπλάσιας αξίας. Αν όμως έχεις το γνώθι σαυτόν, προσαρμόζεις τα θέλω σου. Άλλωστε, οι διαφορές δεν είναι κ τόσο τραγικά μεγάλες όσο κ η διαφορά τιμής...

+1000 X  :)

Αποσυνδεδεμένος Ανδρέας

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #38 στις: 27 Μαΐου, 2016, 16:21:59 μμ »
Καλησπέρα παιδιά. Επειδή σκέφτομαι να πάρω διοπτρα (Hawke 3-9x40AO) θέλω να είμαι σίγουρος ότι το όπλο είναι εντάξει και δεν θα έχω πρόβλημα. Όποτε αν κάνω κάπου λάθος διορθώστε με. Αν το όπλο είχε στραβή καννη δεν θα έβρισκε στόχο στα 5m-10m-20m-30m χωρίς να το ξαναρυθμισω. Εχω κάνει βολές στα μέτρα που ανέφερα και βρίσκω στόχο με την ιδια ρύθμιση. Τώρα αν η καννη είναι παρακεντρη με το υπόλοιπο όπλο για ποιο λόγο να επηρεάζονται τα σκοπευτικα τα οποία βρίσκονται πάνω της;; Εγώ καταλήγω ότι ίσως υπάρχει πρόβλημα στα σκοπευτικα. Ρώτησα εκεί που το αγόρασα και μου είπαν ότι επειδή το πρόσωπο μου (μάγουλο συγκεκριμενα) κάθεται σε μια θέση πάνω στο όπλο γι' αυτό το λόγο με βολεύει το κλισιοσκοπιο να βρίσκεται αριστερά. Μου ακούγεται κάπως αυτό. Τι προτεινετε να κάνω;;;;;

Αποσυνδεδεμένος npmair

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 3327
  • Only accurate airguns are interesting!
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #39 στις: 27 Μαΐου, 2016, 16:47:49 μμ »
Εφόσον τα ανοιχτά σκοπευτικά "κάθονται" πάνω στην (σπαστή) κάννη, όποια και αν είναι η στραβωμάρα, δεν φαίνεται.

Η διόπτρα κάθεται επάνω στον κύλινδρο του όπλου οπότε, αν υπάρχει έστω και η παραμικρή απόκλιση στην ευθυγράμιση των διαμήκων αξόνων κυλίνδρου και κάννης - πρόκειται για δύο διαφορετικά μέρη του όπλου - τότε θα αρχίσουν να εμφανίζονται προβληματα ρύθμισης.

Τα πάντα λύνονται με λίγο ψάξιμο και τα κατάλληλα εξαρτήματα (φίλμ για σιμάρισμα της διόπτρας, ρυθμιζόμενες βάσεις κλπ....)
"Αίολος"
"Διηνέκης"
"Βουκεφάλας"
"Κέρβερος"
"Ημίαιμος Πρίγκιψ"
"Rasputin"
"Τετράκωπος μετά Πηδαλιούχου"
"Captain Hook"

Αποσυνδεδεμένος panik

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1119
  • Εμ' περήφανος που εγεννέθα Πόντιος!
Απ: Stoeger x20
« Απάντηση #40 στις: 01 Ιουνίου, 2016, 15:39:05 μμ »
Καλως ηρθες!
Νίκος Π.

DIANA 45 W.Germany 88
Gamo Cadet
Berreta 92FS Umarex
Crosman revolver .357 4"
P08 6" WE
M700 Takedown KJ
Tokarev TT33 Ltd SRC
MP5A3 ICS
Meu(soc) 1911 SG
AK74 APS
Glock17
Walther PKK/S Umarex