Αποστολέας Θέμα: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 371470 φορές)

Αποσυνδεδεμένος bisba

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 126
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #315 στις: 27 Ιουλίου, 2013, 23:17:56 μμ »
Δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζετε τετοια συμπερασματα με αυτες τις ''συδεροκατασκευες'' και τις προτεινετε για αγορα :o :o :oαν ειναι δυνατον :o :o :oθα τρελαθουμε.
Δηλαδη αν ενα αεροβολο ειναι  ελαφρυ,μαζεμενο(δεν ξερω τι ενοεις εδω) δυνατο και ομορφο ειναι καλο.......αυτο ειναι το κριτηριο αγορας ενος οπλου, ας μην πουμε για γκρουπαρισμα στο συγκεκριμενο και ολα αυτα σε σουπερ τιμη ???πως μου ξεφυγε εμενα ???
Αγγελε με 200+ ευρω βρισκεις καινουργιο 95αρι και οχι μεταχειρισμενο.
Φιλε hgxddrk το μονο αεροβολο που δεν θα σου προτεινα ποτε ειναι αυτο και αφου δεν εισαι διαθετημενος να ''διορθωσεις'' το λαθο σου μην το παιρνεις, υπαρχουν καλιτερα.
οπ!! με ενδιαφερει αυτο που ειπες ηρακλη για το 95αρι...200+ απο εξω λες???
BAM - 26 4.5mm

Αποσυνδεδεμένος hgxddrk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #316 στις: 27 Ιουλίου, 2013, 23:24:49 μμ »
Α, εντάξει τότε. Μπορείς να μου προτείνεις όσα δυνατά όπλα που αξίζουν και 200-200+ € ?  ??? Θα μου ήταν μεγάλη ευκολία καθώς εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πιο είναι πιο ποιοτικό.
Diana mod 430

Αποσυνδεδεμένος KF66

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1324
  • ἀγαπᾱτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾱς .ιωαν/34/35
    • http://www.mypage.com/mypic.gif
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #317 στις: 27 Ιουλίου, 2013, 23:35:15 μμ »
Θα ήθελα να κάνω μια (παρατήρηση )όσο αφορά το θέμα 
Την σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
Καλά θα ήταν να χωριστεί σε
επιλογή πρώτου αεροβόλου ελατηρίου
Και επιλογή πρώτου αεροβόλου pcp
Ακούγοντας πχ
 δυνατό αεροβόλο
ευθύβολο
δεν κλοτσά
ελαφρύ
 το μυαλό μου πάει κατευθείαν σε pcp  ;) ;) ;) ;)
βέβαια ο κύριος παράγοντας είναι και το ποσό που διαθέτεις ;) ;) ;)
AA s 510 xtra fac sl reg 5.5   falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16  (πανικός)    FX ROYALE 500 reg       6,35  falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16 (ΑΔΗΣ)
http://www.youtube.com/watch?v=WpJ3665pSRA
http://www.youtube.com/watch?v=_sLYSrabfgY
http://www.youtube.com/watch?v=RJMCwfp-eyE

Αποσυνδεδεμένος destro

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 3248
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #318 στις: 28 Ιουλίου, 2013, 00:02:13 πμ »
Φίλε hgxddrk

Μιας και είναι το πρώτο σου αεροβόλο και όπως λες θα δεν προβλέπεται να υπάρξει δεύτερο, κάνε ενα κόπο και μελέτησε προσεκτικά τα θέματα που αφορούν στα αεροβόλα ελατηρίου. Θα διαπιστώσεις πως η δύναμη σε αυτου του είδους τα όπλα είναι τουλάχιστον επουσιώδης.
Οι εποχές είναι δύσκολες και οι αγορές πρέπει να είναι μελετημένες και προσεγμένες.

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #319 στις: 28 Ιουλίου, 2013, 00:49:00 πμ »
Δεν μπορω να καταλαβω πως βγαζετε τετοια συμπερασματα με αυτες τις ''συδεροκατασκευες'' και τις προτεινετε για αγορα :o :o :oαν ειναι δυνατον :o :o :oθα τρελαθουμε.
Δηλαδη αν ενα αεροβολο ειναι  ελαφρυ,μαζεμενο(δεν ξερω τι ενοεις εδω) δυνατο και ομορφο ειναι καλο.......αυτο ειναι το κριτηριο αγορας ενος οπλου, ας μην πουμε για γκρουπαρισμα στο συγκεκριμενο και ολα αυτα σε σουπερ τιμη ???πως μου ξεφυγε εμενα ???
Αγγελε με 200+ ευρω βρισκεις καινουργιο 95αρι και οχι μεταχειρισμενο.
Φιλε hgxddrk το μονο αεροβολο που δεν θα σου προτεινα ποτε ειναι αυτο και αφου δεν εισαι διαθετημενος να ''διορθωσεις'' το λαθο σου μην το παιρνεις, υπαρχουν καλιτερα.
οπ!! με ενδιαφερει αυτο που ειπες ηρακλη για το 95αρι...200+ απο εξω λες???

250€+
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος hgxddrk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #320 στις: 28 Ιουλίου, 2013, 12:18:37 μμ »
Από το ψάξιμο που έκανα στο φόρουμ είμαι ανάμεσα σε BAM 30-1 5.5 και cometa 400 5.5. Το 2ο είναι λίγο πιο πάνω από τα λεφτά που ανέφερα αλλά πιστεύω ότι αξίζει να το προτιμήσω. Τι λέτε, καλή επιλογή?  :D
Diana mod 430

Αποσυνδεδεμένος hw95/0.22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1355
  • θοδωρος
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #321 στις: 28 Ιουλίου, 2013, 13:32:05 μμ »
αφου εφτασες μεχρι εδω (κ εβγαλες απο το μυαλο σου το stoeger-ουφ ευτυχως!!!- ) δες κ το βαμ 20/26 (αντιγραφη του 95-σχεδον - ) ειναι στα λ7 που θες κ αμμα πας πιο πανω παρε το cometa αμμα ειναι για φτηνοδουλια το μονο που ισως ειναι ωντος φτηνοδουλια αλλα κανει αυτο που υποσχεται ειναι το βαμ 19 κ ειδηκα πλαστικο ειξναι το πιο φθηνο που υπαρχει
το 30 θα θελει κ λιγο <<μαλακωμα>> αλλα ισως να γινεται καλο (δεν το ξερω εγω ειχα το αυθεντικο (48/52) ...πολυ δυναμη αλλα ανεκμεταλευτη)
ο σοφος ...ρωτα!, 
   ο εξυπνος...παραδεχεται!,
ο ηλιθιος...επιμενει!!!
κ ο πονηρος...δικαιολογειται!!




.... οποιος δεν μπορει να κανει τεχνη!,
...κανει κριτικη!!

Αποσυνδεδεμένος drakos320

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 975
Απ: Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #322 στις: 28 Ιουλίου, 2013, 22:13:24 μμ »
Επίσης είναι κολλητά στο σπίτι μου 2 χωράφια, το ένα πλευρά 45 μέτρα και το άλλο 100 όπου θα εξασκούμαι. Πίσω από τον στόχο και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει δασάκι οπότε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για την δύναμη του όπλου. Λεφτά διαθέτω γύρω στα 200€.


Φιλε μου το σφαιρακι ταξιδευει μακρια . Ακομη και σε οπλα μετριας δυναμης ,απ΄αυτο που ζητας.
Δε ξερω τι δασακι ειναι ,αλλα θα σου συνιστουσα να το σταματας το βλημα .
Δε ξερεις ποτε τι υπαρχει μεσα στα δεντρα και ποιος κανει βολτα . Εκτος αν υπαρχει καλη οπτικη για αρκετα μετρα .
Πολλοι ειχαμε μεινει στα dianakia 24 [ πιτσιρικαδες ] , αλλα εχουν αναθεωρηθει παρα πολλα .
Οσο για οπλο και για τα λεφτα που διαθετεις ,αφου εισαι οριακα και με το σκεπτικο του ενος οπλου ,
[ γνωμη μου παντα ]  παρε το HW 50 και μη ψαχνεσαι . Για μια ζωη  .  .  .  .
Το να γνωριζεις την αληθεια ειναι ευκολο .
Το να την ακολουθεις ειναι δυσκολο .

L a s e r - Φαλτσετα - Mατσετα - Μπαλτας

Αποσυνδεδεμένος hgxddrk

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #323 στις: 29 Ιουλίου, 2013, 12:26:43 μμ »
Στην 1η περίπτωση το δασάκι είναι χωράφι συγγενικού προσώπου πυκνά γεμάτο δέντρα και δεν πάει ποτέ κανείς εκεί καθώς είναι παρατημένο και το πολύ πολύ αν τυχόν πάει κανείς θα πω να με ειδοποιεί.  ;) Όσο για την 2η περίπτωση είδα πως δεν είναι τόσο ασφαλές έτσι μόνο στο 1 χωράφι θα ρίχνω. Όσο για τα weihrauch έχω καταλάβει ότι είναι κορυφή αλλά για το 400 fenix έχω διαβάσει επίσης τα καλύτερα λόγια σε αυτό το φόρουμ και θα το προτιμήσω για τις βολίδες 5,5mm αλλά και την λίγο παραπάνω δύναμη, για τα οποία θα δώσω λιγότερα λεφτά από το γερμανικό αλλά θα αξίζει! :) Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε όσοι με βοηθήσατε :D
Diana mod 430

Αποσυνδεδεμένος dpkexm

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 373
  • Όποιος ξέρει δεν μιλά και όποιος μιλά δεν ξέρει.
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #324 στις: 29 Ιουλίου, 2013, 12:55:44 μμ »
Στην 1η περίπτωση το δασάκι είναι χωράφι συγγενικού προσώπου πυκνά γεμάτο δέντρα και δεν πάει ποτέ κανείς εκεί καθώς είναι παρατημένο και το πολύ πολύ αν τυχόν πάει κανείς θα πω να με ειδοποιεί.  ;) Όσο για την 2η περίπτωση είδα πως δεν είναι τόσο ασφαλές έτσι μόνο στο 1 χωράφι θα ρίχνω. Όσο για τα weihrauch έχω καταλάβει ότι είναι κορυφή αλλά για το 400 fenix έχω διαβάσει επίσης τα καλύτερα λόγια σε αυτό το φόρουμ και θα το προτιμήσω για τις βολίδες 5,5mm αλλά και την λίγο παραπάνω δύναμη, για τα οποία θα δώσω λιγότερα λεφτά από το γερμανικό αλλά θα αξίζει! :) Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε όσοι με βοηθήσατε :D

Φιαλαράκι, είναι το δικό μου nickname μυστήριο αλλά και το δικό σου είναι μορφή.  :D :D :D

υ.γ. άσχετο αλλά όλοι εσείς που δυσκολευόσασταν να προφέρετε το δικό μου να δω τώρα πως θα προφέρετε του καινούργιου μας φίλου.  :D :D :D
+

Αποσυνδεδεμένος hw95/0.22

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1355
  • θοδωρος
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #325 στις: 29 Ιουλίου, 2013, 13:23:24 μμ »
Στην 1η περίπτωση το δασάκι είναι χωράφι συγγενικού προσώπου πυκνά γεμάτο δέντρα και δεν πάει ποτέ κανείς εκεί καθώς είναι παρατημένο και το πολύ πολύ αν τυχόν πάει κανείς θα πω να με ειδοποιεί.  ;) Όσο για την 2η περίπτωση είδα πως δεν είναι τόσο ασφαλές έτσι μόνο στο 1 χωράφι θα ρίχνω. Όσο για τα weihrauch έχω καταλάβει ότι είναι κορυφή αλλά για το 400 fenix έχω διαβάσει επίσης τα καλύτερα λόγια σε αυτό το φόρουμ και θα το προτιμήσω για τις βολίδες 5,5mm αλλά και την λίγο παραπάνω δύναμη, για τα οποία θα δώσω λιγότερα λεφτά από το γερμανικό αλλά θα αξίζει! :) Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε όσοι με βοηθήσατε :D

Φιαλαράκι, είναι το δικό μου nickname μυστήριο αλλά και το δικό σου είναι μορφή.  :D :D :D

υ.γ. άσχετο αλλά όλοι εσείς που δυσκολευόσασταν να προφέρετε το δικό μου να δω τώρα πως θα προφέρετε του καινούργιου μας φίλου.  :D :D :D

ψοφησα στο γελιο λεμε!!1 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ο σοφος ...ρωτα!, 
   ο εξυπνος...παραδεχεται!,
ο ηλιθιος...επιμενει!!!
κ ο πονηρος...δικαιολογειται!!




.... οποιος δεν μπορει να κανει τεχνη!,
...κανει κριτικη!!

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #326 στις: 29 Ιουλίου, 2013, 15:21:05 μμ »
Στην 1η περίπτωση το δασάκι είναι χωράφι συγγενικού προσώπου πυκνά γεμάτο δέντρα και δεν πάει ποτέ κανείς εκεί καθώς είναι παρατημένο και το πολύ πολύ αν τυχόν πάει κανείς θα πω να με ειδοποιεί.  ;) Όσο για την 2η περίπτωση είδα πως δεν είναι τόσο ασφαλές έτσι μόνο στο 1 χωράφι θα ρίχνω. Όσο για τα weihrauch έχω καταλάβει ότι είναι κορυφή αλλά για το 400 fenix έχω διαβάσει επίσης τα καλύτερα λόγια σε αυτό το φόρουμ και θα το προτιμήσω για τις βολίδες 5,5mm αλλά και την λίγο παραπάνω δύναμη, για τα οποία θα δώσω λιγότερα λεφτά από το γερμανικό αλλά θα αξίζει! :) Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον που δείξατε όσοι με βοηθήσατε :D
Φιλε μου(δεν γραφω αλλο το ονομα σου γιατι μπερδευτηκα τρεις φορες)καλα καταλαβες για τα hw οτι ειναι απο τα κορυφαια μαζι με τα A.A. και το fenix καλο ειναι.Αν σε ενδιαφερει η ακριβεια και ποιοτητα τοτε ειναι μονοδρομος η hw(με το σκεπτικο οτι εχει πολλα μοντελα και τιμες)απο κει και περα ειναι στο χερι σου και στα γουστα σου αν το ποσο που θα διαθεσεις το μοιρασεις σε ομορφια,δυναμη και εμφανηση.
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος boganegra

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #327 στις: 17 Απριλίου, 2014, 11:44:40 πμ »
Καλησπερα στην ομαδα!!  ηρθε η ωρα να παρω και εγω το πρωτο μου αεροβολο ελατηριου, τι με συμβουλευετε? διαθετω αυστηρα 200 ευρω , το θελω για σκοποβολη σε κουτακια μπυρες κτλπ και αποσταση 30 , 40 μετρα, θελω οταν το παρω να ριχνω αμεσως δεν θελω να μπλεξω με ανοιγματα κτλπ ουτε να κανω πατεντες και κολπα , να ειναι γερο ποιοτικο και να εχει ακριβεια , ζηταω πολλα μαλλον ε???  εχω διαβασει αρκετα στο διαστημα που ειμαι μελος και μπραβο κανετε καταπληκτικη δουλεια, εχω καταληξη καπου αλλα θελω και την γνωμη σας !!!   καλη σας ημερα και καλη ανασταση!!

Αποσυνδεδεμένος iraklis2010

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1459
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #328 στις: 17 Απριλίου, 2014, 12:24:06 μμ »
Καλησπερα στην ομαδα!!  ηρθε η ωρα να παρω και εγω το πρωτο μου αεροβολο ελατηριου, τι με συμβουλευετε? διαθετω αυστηρα 200 ευρω , το θελω για σκοποβολη σε κουτακια μπυρες κτλπ και αποσταση 30 , 40 μετρα, θελω οταν το παρω να ριχνω αμεσως δεν θελω να μπλεξω με ανοιγματα κτλπ ουτε να κανω πατεντες και κολπα , να ειναι γερο ποιοτικο και να εχει ακριβεια , ζηταω πολλα μαλλον ε???  εχω διαβασει αρκετα στο διαστημα που ειμαι μελος και μπραβο κανετε καταπληκτικη δουλεια, εχω καταληξη καπου αλλα θελω και την γνωμη σας !!!   καλη σας ημερα και καλη ανασταση!!
Δεν ζητας πολλα και ολα αυτα στα προσφερει το HW30 ;)
ΑΕΤΣ ΕΠΛΑΣΤΑ ΑΣΟΝ ΘΕΟ
ΑΕΤΣ ΣΗ ΓΗΝ ΕΒΡΕΘΑ
ΚΑΜΙΑΝ ΚΙ ΠΟΥΣΜΑΝΕΨΑ
ΠΟΝΤΙΟΣ ΝΤΕ ΓΕΝΝΕΘΑ

HW  90  5,5 LAZAGLIDE BY DRAGON WALNUT BY HERCULES
DIANA 48 4,5 HANDMADE STOK IROCO BY HERCULES
SLAVIA 630 4,5  WALNUT BY HERCULES.....LAZAGLIDE AND VENOM  BY DRAGON

Αποσυνδεδεμένος KF66

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1324
  • ἀγαπᾱτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾱς .ιωαν/34/35
    • http://www.mypage.com/mypic.gif
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #329 στις: 17 Απριλίου, 2014, 12:30:23 μμ »
Καλησπερα στην ομαδα!!  ηρθε η ωρα να παρω και εγω το πρωτο μου αεροβολο ελατηριου, τι με συμβουλευετε? διαθετω αυστηρα 200 ευρω , το θελω για σκοποβολη σε κουτακια μπυρες κτλπ και αποσταση 30 , 40 μετρα, θελω οταν το παρω να ριχνω αμεσως δεν θελω να μπλεξω με ανοιγματα κτλπ ουτε να κανω πατεντες και κολπα , να ειναι γερο ποιοτικο και να εχει ακριβεια , ζηταω πολλα μαλλον ε???  εχω διαβασει αρκετα στο διαστημα που ειμαι μελος και μπραβο κανετε καταπληκτικη δουλεια, εχω καταληξη καπου αλλα θελω και την γνωμη σας !!!   καλη σας ημερα και καλη ανασταση!!
Δεν ζητας πολλα και ολα αυτα στα προσφερει το HW30 ;)
φίλε δεν ζητάς πολλά θα σου έλεγα και εγώ το HW30
αλλά αυτό που φοβάμαι είναι ότι σε ένα μήνα μην ζητήσεις περισσότερα αφού είσαι από Αθήνα πάνε μια βόλτα στο σχιστό δες διάφορα όπλα και πράξε ανάλογα
AA s 510 xtra fac sl reg 5.5   falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16  (πανικός)    FX ROYALE 500 reg       6,35  falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16 (ΑΔΗΣ)
http://www.youtube.com/watch?v=WpJ3665pSRA
http://www.youtube.com/watch?v=_sLYSrabfgY
http://www.youtube.com/watch?v=RJMCwfp-eyE