Αποστολέας Θέμα: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου  (Αναγνώστηκε 371389 φορές)

Αποσυνδεδεμένος vampeyes

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 129
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #390 στις: 07 Μαρτίου, 2015, 23:36:56 μμ »
Και για να γίνω ποιο συγκεκριμένος  όταν ρώτησα για εγγύηση η απάντηση ήταν «τι εγγύηση περιμένεις για ένα αεροβόλο  170 εύρο και τουρκικό» αυτή ήταν η απάντηση του καταστηματάρχη
Guns dont hurt people. People hurt people

Αποσυνδεδεμένος mikesf

  • Administrator
  • ******
  • Μηνύματα: 1476
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #391 στις: 08 Μαρτίου, 2015, 09:42:48 πμ »
Απαράδεκτη απάντηση, κάθε καταναλωτικό προιόν που πωλείται σε χώρα της ΕΕ, απο όποια χώρα και άν εισάγεται, έχει δια νόμου δύο χρόνια εγγύηση. Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο πάντα ενημερωμένος Νικόλας αφού έχει το σήμα CE αυτομάτως έχει και δύο χρόνια εγγύηση.

Δεν είναι βέβαια η μοναδική περίπτωση που συναντώ, μεγάλη εταιρία τεχνολογίας π.χ. δίνει ένα χρόνο στα πανάκριβα κινητά της τηλέφωνα, η ΕΕ την υποχρεώνει για δύο και ο καταναλωτής πρέπει να κάνει αναφορές και μηνύσεις για να βρεί το δίκιο του...

Αφού θα δώσεις ένα κεφάλαιο της τάξης των 170€, κάνε την καρδιά σου πέτρα, περίμενε 2-3 μήνες και μάζεψε άλλα 100-130€ να πάρεις ένα ευρωπαικό, ποιοτικό αεροβόλο. Αφού δεν πιάνουν τα χέρια σου, αν σου κάτσει προβληματικό(πολύ πιθανό), θα απογοητευτείς και ο αεροβολισμός είναι πολύ διασκεδαστικός...
Ανώνυμοι Αεροβολικοί

Αποσυνδεδεμένος vampeyes

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 129
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #392 στις: 08 Μαρτίου, 2015, 17:17:27 μμ »
Απαράδεκτη απάντηση, κάθε καταναλωτικό προιόν που πωλείται σε χώρα της ΕΕ, απο όποια χώρα και άν εισάγεται, έχει δια νόμου δύο χρόνια εγγύηση. Όπως πολύ σωστά ανέφερε ο πάντα ενημερωμένος Νικόλας αφού έχει το σήμα CE αυτομάτως έχει και δύο χρόνια εγγύηση.





+1000 


Δεν γνωρίζω αν είναι μεμονωμένη περίπτωση τότε δεν ήξερα και το φόρουμ. Ψάρωσα και δεν ήθελα να το διακινδυνέψω παντός θεώρησα σωστό να το αναφέρω για να εξέταση ο φίλος και αυτή την περίπτωση μπορεί να ήταν λόγια του «αέρα» από τον καταστηματάρχη. Εκκινεί την περίοδο έψαχνα ένα φθηνό δυνατό αεροβόλο καθαρά για χαβαλέ όποτε δεν μπήκα στην διαδικασία να το ψάξω περεταίρω και έτσι στράφηκα σε Αλή εταιρία
Guns dont hurt people. People hurt people

Αποσυνδεδεμένος dimitriseas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #393 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 18:54:34 μμ »
Παιδια καλησπερα,,, Συγνωμη αν μπηκα με φορα αλλα σημερα μου την καρφωσε να κανω πραγματικοτητα ενα ονειρο ,,, το αεροβολο.. ειμαι 40 χρονων και ειπα να ασχοληθω σα χομπυ,, ειχα μικρος και το πεθυμησα ,. πηγα σε ενα μαγαζι και με το βοηθεια του καταστηματαρχη παρηγγειλα το Beretta Stoeger X20 για αρχη..
Επισης παρηγγειλα και μια διοπτρα  (BUSHNELL 4 -16 x50 ΑΟΕ RG - € 79) απο το car.gr αφου το καταστημα δεν ειχε διοπτρες... Ξερω οτι εκανα αποτομες κινησεις αλλα δεν ειμαι απ αυτους που το ψαχνουν πολυ.. μπορειτε να κανετε κανα σχολιο αν ηταν σωστη επιλογη του αεροβολου και ιδιεταιρα της διοπτρας?

http://www.car.gr/parts/view/5646730/
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #394 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 19:50:53 μμ »
...καλώς όρισες dimitriseas

    Αφού δεν το ψάχνεις πολύ, γιατί ψάχνεσαι να στενοχωρεθείς;  ::)
    Κάνε την πλάκα σου με το αεροβόλο σου σε ένα μέρος ασφαλές και σίγουρο, μάθε το πρώτα με ανοικτά σκοπευτικά σε αποστάσεις 15-20 μέτρων και μετά κάνε και βολές με την διόπτρα στις ίδιες αποστάσεις που θα αυξάνεις σταδιακά μέχρι εκεί που οι βολίδες σου θα ρίσκουν στόχο. Μετά θα είσαι έτοιμος για τα καλύτερα  ;)

   Παράλληλα χωρίς βιασύνη και εφόσον έχεις διάθεση να μάθεις διάβασε ότι σου προκαλεί ενδιαφέρον στις σελίδες του φόρουμ !
   Καλές αποτοξινωτικές βολές  :)
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος baikal for ever

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 23
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #395 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 19:51:40 μμ »
...καλώς όρισες dimitriseas

    Αφού δεν το ψάχνεις πολύ, γιατί ψάχνεσαι να στενοχωρεθείς;  ::)
    Κάνε την πλάκα σου με το αεροβόλο σου σε ένα μέρος ασφαλές και σίγουρο, μάθε το πρώτα με ανοικτά σκοπευτικά σε αποστάσεις 15-20 μέτρων και μετά κάνε και βολές με την διόπτρα στις ίδιες αποστάσεις που θα αυξάνεις σταδιακά μέχρι εκεί που οι βολίδες σου θα ρίσκουν στόχο. Μετά θα είσια έτοιμος για τα καλύτερα  ;)
φιλε καλησπερα.και εγω συνομιλικος ειμαι{41}και εχω τρελα με τα αεροβολα απο μικρος.λοιπον το stoeger x 20 για αρχη ειναι ενα μετριο -καλο αεροβολο.υπαρχουν παρα πολυ καλυτερα αεροβολα απο αυτο αλλα ξαναλεω για αρχη καλο ειναι.τωρα για τη διοπτρα θα σε απογοητευσω.την ηδια διοπτρα την ειχα και εγω.μολις την εβαλα πανω σε ελατηριου σε 10 μερες χαλασε.ειναι φτηνη κινεζικη και τα δαχτυλιδια δεν κανουν.θες μονοκοματη βαση.αυτα και να χαρεις το οπλακι σου οσο θελεις.

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #396 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 19:58:48 μμ »
...καλώς όρισες dimitriseas

    Αφού δεν το ψάχνεις πολύ, γιατί ψάχνεσαι να στενοχωρεθείς;  ::)
    Κάνε την πλάκα σου με το αεροβόλο σου σε ένα μέρος ασφαλές και σίγουρο, μάθε το πρώτα με ανοικτά σκοπευτικά σε αποστάσεις 15-20 μέτρων και μετά κάνε και βολές με την διόπτρα στις ίδιες αποστάσεις που θα αυξάνεις σταδιακά μέχρι εκεί που οι βολίδες σου θα ρίσκουν στόχο. Μετά θα είσια έτοιμος για τα καλύτερα  ;)
φιλε καλησπερα.και εγω συνομιλικος ειμαι{41}και εχω τρελα με τα αεροβολα απο μικρος.λοιπον το stoeger x 20 για αρχη ειναι ενα μετριο -καλο αεροβολο.υπαρχουν παρα πολυ καλυτερα αεροβολα απο αυτο αλλα ξαναλεω για αρχη καλο ειναι.τωρα για τη διοπτρα θα σε απογοητευσω.την ηδια διοπτρα την ειχα και εγω.μολις την εβαλα πανω σε ελατηριου σε 10 μερες χαλασε.ειναι φτηνη κινεζικη και τα δαχτυλιδια δεν κανουν.θες μονοκοματη βαση.αυτα και να χαρεις το οπλακι σου οσο θελεις.

...ωχχχχ άρχισαν οι στενοχώριες για τον φίλο μας dimitriseas  ::)

baikal for ever...γι΄αυτό πρότεινα να αρχίσει με τα ανοικτά σκοπευτικά, γιατί με την "κατ' όνομα" bushnell, στα ανοικτά θα κατάληγε πάλι  :(


   Κάποιοι καταστηματάρχες είναι αμείλικτοι... :-X
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος dimitriseas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #397 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 20:00:46 μμ »
Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες.. αυτα ακριβως ηθελα να ακουσω... οποτε δεν την παραγγελνω ακομα τη διοπτρα ωσπου να μαθω το εργαλειο... alfa-63 δεν παιζεσαι...

Αποσυνδεδεμένος alpha-63

  • Μελος
  • *
  • Μηνύματα: 7893
  • «Μαλέαν δε κάμψας επιλάθου των οίκαδε»
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #398 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 20:11:14 μμ »
Παιδια ευχαριστω για τις πληροφοριες.. αυτα ακριβως ηθελα να ακουσω... οποτε δεν την παραγγελνω ακομα τη διοπτρα ωσπου να μαθω το εργαλειο... alfa-63 δεν παιζεσαι...

...διάβασε στις σελίδες μας για το Stoeger X20, πάρε σφαιράκια που προτείνουν οι χρήστες του, ρίξε βολές με τα ανοικτά του σκοπευτικά και μάθε το όσο μπορείς καλύτερα. Μετά καλά να είμαστε όλοι, αν σου ανοίξει η όρεξη θα είναι ακόρεστη και η ικανοποίηση που θα πάρεις από το επόμενο θα είναι απερίγραπτη, ....εγγυημένα !  ;)

...και πού' σαι, ...μην ξανα-βιαστείς ! Το φορουμ δημιουργήθηκε για να αποφεύγονται οι άσκοποι βιασμοί μας  :D :D :D :D
Σειρήνα -HW97Κ .22
Μέδουσα -HW97K .20
Ειμαρμένη -HW95 .22
Γοργόνα 
Έχιδνα-HW95 .20
Κίρκη -AA ProSport .22
Μήδεια- ΑΑ ProSport .177
Ναυσικά -AA TX MK3 .177
Ερινύα -ΑΑ ProElite .22
Άρπυια -AA ProElite .25
Λάχεσις -HW35 .177
Νέμεσις -HW90 .22
Πηνελόπη -HW55 .177
Άρτεμις -Diana52 .22 EXP
Lady Chatterley -BSA S.Star .177
Afrodyte -BSA S.Star .177
Χαρά -BSA RB2 Stutzen .177
Victoria -BSA RB2 Stutzen .22
Erika -Feinwerkbau 300 .177
Patricia -Webley&Scott Osprey Supertarget .177
Mo Chou -BAM 26 .177

Αποσυνδεδεμένος KF66

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1324
  • ἀγαπᾱτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾱς .ιωαν/34/35
    • http://www.mypage.com/mypic.gif
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #399 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 22:25:09 μμ »
Αφού έκανες απότομες κινήσεις Όπως λες ,,,,,, τώρα θα κάνεις λίγο υπομονή να ξεπιαστεις ,,,,,,,,,,,,
Και στο δεύτερο αεροβόλο θα ευχαριστηθεις γιατί εδώ στο φόρουμ την ψάχνουμε λίγο παραπάνω
Καλός ήλθες
AA s 510 xtra fac sl reg 5.5   falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16  (πανικός)    FX ROYALE 500 reg       6,35  falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16 (ΑΔΗΣ)
http://www.youtube.com/watch?v=WpJ3665pSRA
http://www.youtube.com/watch?v=_sLYSrabfgY
http://www.youtube.com/watch?v=RJMCwfp-eyE

Αποσυνδεδεμένος KF66

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1324
  • ἀγαπᾱτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾱς .ιωαν/34/35
    • http://www.mypage.com/mypic.gif
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #400 στις: 13 Ιουνίου, 2015, 22:29:34 μμ »
Αφού έκανες απότομες κινήσεις Όπως λες ,,,,,, τώρα θα κάνεις λίγο υπομονή να ξεπιαστεις ,,,,,,,,,,,,
Και στο δεύτερο αεροβόλο θα ευχαριστηθεις γιατί εδώ στο φόρουμ την ψάχνουμε λίγο παραπάνω
Καλός ήλθες
Διόπτρα από το car gr Μήπως δίνουν και πατακια δώρο??
AA s 510 xtra fac sl reg 5.5   falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16  (πανικός)    FX ROYALE 500 reg       6,35  falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16 (ΑΔΗΣ)
http://www.youtube.com/watch?v=WpJ3665pSRA
http://www.youtube.com/watch?v=_sLYSrabfgY
http://www.youtube.com/watch?v=RJMCwfp-eyE

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #401 στις: 14 Ιουνίου, 2015, 11:35:10 πμ »
Αφού έκανες απότομες κινήσεις Όπως λες ,,,,,, τώρα θα κάνεις λίγο υπομονή να ξεπιαστεις ,,,,,,,,,,,,
Και στο δεύτερο αεροβόλο θα ευχαριστηθεις γιατί εδώ στο φόρουμ την ψάχνουμε λίγο παραπάνω
Καλός ήλθες
Διόπτρα από το car gr Μήπως δίνουν και πατακια δώρο??
Βusnel ????
Beretta....... Stoeger ????
Bαρια ονοματα και τα δυο στον χωρο της σκοποβολης ,αλλα δυστυχως ειναι μονο "κατ ονομα" οπως πολυ σωστα γραφει ο Αποστολης..
Εαν ζητησεις να εχεις και την "χαρη" θα πρεπει να βαλεις το χερι ΠΟΛΥ βαθια στην τσεπη σου..
Μαρκετιν λεγεται κυριοι ..
Καλοριχτο το αεροβολο ,ριχνε κανε το κεφι σου και μην ψαχνεις τιποτα !!!
Εαν δεν παθεις ,,ΔΕΝ θα μαθεις ,λεει ο Λαος !!!

Αποσυνδεδεμένος dimitriseas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #402 στις: 14 Ιουνίου, 2015, 21:28:06 μμ »
Ενταξει Κωστα οπως ειπα ειναι το πρωτο αεροβολο και δεν ηθελα να χωσω το χερι τοσο βαθεια οσο λες.. Το χομπυ μου ειναι το τεννις και εχω δαπανησει τεραστια ποσα εκει.. το πηρα μονο να περναει η ωρα μου δεν θα γινω και ελευθερος σκοπευτης  ;D..
βασικα αν νομιζεις οτι ειναι τοσο κακιστο οσο αφηνεις να ενοηθει τοτε προτεινε μου ενα καλυτερο της λυσης 150-200ευρω απο το e aerovolo.gr. An μου πεις να παρω αεροβολο με 1000 ευρω ευχαριστω πολυ τα ξερω και γω τα καλα. .. Επισης πες μου και καπιους λογους που δεν αξιζει η συγκεκριμενη αγορα..

Αποσυνδεδεμένος kostas100

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1401
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #403 στις: 14 Ιουνίου, 2015, 22:16:27 μμ »
Ενταξει Κωστα οπως ειπα ειναι το πρωτο αεροβολο και δεν ηθελα να χωσω το χερι τοσο βαθεια οσο λες.. Το χομπυ μου ειναι το τεννις και εχω δαπανησει τεραστια ποσα εκει.. το πηρα μονο να περναει η ωρα μου δεν θα γινω και ελευθερος σκοπευτης  ;D..
βασικα αν νομιζεις οτι ειναι τοσο κακιστο οσο αφηνεις να ενοηθει τοτε προτεινε μου ενα καλυτερο της λυσης 150-200ευρω απο το e aerovolo.gr. An μου πεις να παρω αεροβολο με 1000 ευρω ευχαριστω πολυ τα ξερω και γω τα καλα. .. Επισης πες μου και καπιους λογους που δεν αξιζει η συγκεκριμενη αγορα..
Φιλε Δημητρη κατ αρχας οτι και να σου γραψω ,ειναι πολυ πιθανο να το εκλαβεις σαν μομφη !!!!!! ..
Εαν κανεις τον κοπο να διαβασεις λιγο ,θα δεις οτι υπαρχουν αεροβολα σκοπευτικα ,Ολυμπιακων προδιαγραφων στα χρηματα που εχεις βαλει σαν οριο (200ευρω)
Ο λογος υπαρξης εξειδικευμενων φορουμ ,ειναι για ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ και κατ επεκταση αποφυγη αγορων αεροβολων......... τα οποια ειναι δυστυχως πολυ "χαμηλα"
σε επιδοσεις και λειτουργια..
Συνηθως καποιος πρωτα ενημερωνεται και μετα προβαινει σε αγορες,(αυτο ομως ειναι δικο σου θεμα και ΔΕΝ αφορα κανεναν αλλο.)
ΔΕΝ εχω την διαθεση να σε προσβαλω ουτε την προθεση να σε νουθετησω σε οποιαδηποτε αγορα..
Απλα σου προτεινω, να ενημερωθεις καλυτερα πριν κανεις αλλη αντιστοιχη αγορα...
φιλικα
Κωστας.

Αποσυνδεδεμένος dimitriseas

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
Απ: Η σωστή επιλογή του πρώτου αεροβόλου
« Απάντηση #404 στις: 15 Ιουνίου, 2015, 13:52:58 μμ »
Κωστα να σαι καλα ευχαριστω