Αποστολέας Θέμα: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό  (Αναγνώστηκε 130156 φορές)

Αποσυνδεδεμένος georgek

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 180
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #240 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 10:26:22 πμ »
Φιλε dogo αν μου επιτρεπεις κι εμενα ενα σχολιο.
Καταλαβαινω και την απογοητευση σου και τον εκνευρισμο σου.
Πιστευω ομως οτι δεν το χειριστικες με τον καλυτερο τροπο...
Αφου του εστειλες φωτογραφιες και του εδειξες το προβλημα και αφου σου ειπε οτι θα σου απαντουσε επρεπε να περιμενεις λιγο ακομα.
Αν δεν σου απαντουσε, επρεπε παλι να επιμεινεις με δευτερο και τριτο mail μεχρι να κερδιζες αυτο που ηθελες και αυτο που δικαιουσουν.
Παντα βεβαια με το "μαλακο".
Δυστυχως, αυτος βρισκοταν σε πλεονεκτικη θεση αφου αν ηθελε σου εστελνε καινουργια φιαλη, αν οχι...απλα δεν σου εστελνε.
Με το τελευταιο mail σου και χανοντας την υπομονη σου εχασες και καθε πιθανοτητα να παρεις αυτο που ηθελες.
Τωρα γι' αυτο που λες οτι επρεπε αυτα να σου τα πει απο την αρχη και οτι δεν επρεπε να αμφισβητει το προβλημα που ειχε, εχεις δικιο αλλα τελικα ποιος βγηκε χαμενος και αδικημενος ?
Εσυ, γιατι τωρα  αναγκαζεσαι να αγορασεις καινουργια φιαλη και να την πληρωσης απο την τσεπη σου.
Anyway....εσυ ξερεις....
Ελπιζω να μην σου ξανατυχει ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλο απο εμας κατι παρομοιο.

Φιλικα
Γιωργος.
Daystate Airwolf MCT .22 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42
EDgun Matador R3 .22 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42
EDgun Matador R3 .25 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #241 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 10:34:57 πμ »


Ρε μεγαλε δεν τον αφησες να παρει ανασα,ασε να σου εξηγηση πρωτα τι μπορει να γινει και μετα του λες οτι σε εχασε επο πελατη οτι δεν εισαι επαγγελματιας  και αντε γεια.



3 μερες Χ 1 ανασα το δευτερολεπτο = 259200 ανασες      ;D




Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #242 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 10:35:42 πμ »
Φιλε dogo αν μου επιτρεπεις κι εμενα ενα σχολιο.
Καταλαβαινω και την απογοητευση σου και τον εκνευρισμο σου.
Πιστευω ομως οτι δεν το χειριστικες με τον καλυτερο τροπο...
Αφου του εστειλες φωτογραφιες και του εδειξες το προβλημα και αφου σου ειπε οτι θα σου απαντουσε επρεπε να περιμενεις λιγο ακομα.
Αν δεν σου απαντουσε, επρεπε παλι να επιμεινεις με δευτερο και τριτο mail μεχρι να κερδιζες αυτο που ηθελες και αυτο που δικαιουσουν.
Παντα βεβαια με το "μαλακο".
Δυστυχως, αυτος βρισκοταν σε πλεονεκτικη θεση αφου αν ηθελε σου εστελνε καινουργια φιαλη, αν οχι...απλα δεν σου εστελνε.
Με το τελευταιο mail σου και χανοντας την υπομονη σου εχασες και καθε πιθανοτητα να παρεις αυτο που ηθελες.
Τωρα γι' αυτο που λες οτι επρεπε αυτα να σου τα πει απο την αρχη και οτι δεν επρεπε να αμφισβητει το προβλημα που ειχε, εχεις δικιο αλλα τελικα ποιος βγηκε χαμενος και αδικημενος ?
Εσυ, γιατι τωρα  αναγκαζεσαι να αγορασεις καινουργια φιαλη και να την πληρωσης απο την τσεπη σου.
Anyway....εσυ ξερεις....
Ελπιζω να μην σου ξανατυχει ουτε εσενα ουτε κανεναν αλλο απο εμας κατι παρομοιο.

Φιλικα
Γιωργος.

ναι... η ουσια και το αποτελεσμα αυτο ειναι. εχεις δικιο.

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #243 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 11:26:37 πμ »

  Από την παράθεση της ανταλλαγής μηνυμάτων πιστεύω και γω ότι ήθελε πιο ήπιο χειρισμό από την μεριά του φίλου dogo. Kάποια στιγμή φίλε μου dogo του είπες  '' τι θες να πείς οτι σου λέω ψέματα ? '' και από κει πέρα γύρισε το παιχνίδι εις βάρος σου καθως μπαίνει στην μέση ο ανθρώπινος εγωισμός και φυσικά με τίποτα και αυτός με την σειρά του δεν θα παραδεχόταν οτι σου λέει ψέματα ακόμα κι αν σου είπε στην πραγματικότητα.
  Και η δική μου αν θυμάσαι σύσταση και προτροπή ήταν να του περιγράψεις το θέμα σου όπως το ανέφερες στο φόρουμ όμως με ήρεμο και ήπιο τρόπο.
  Είχα και γώ 2-3 φορές μικροθεματάκια με αγορες από το ίντερνετ και όλα είχαν αίσιο τέλος. Δυστυχώς  όταν μπαίνει στη μέση ο εγωισμός καταστρέφονται άλλα.
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #244 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 12:01:59 μμ »
προσπαθησα αλλα δεν κρατηθηκα φιλε μου τασο... τι να κανω   :-\

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos87

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 4808
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #245 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 12:22:19 μμ »
προσπαθησα αλλα δεν κρατηθηκα φιλε μου τασο... τι να κανω   :-\

να ηρεμήσεις φιλε Σάκη και να χαρείς το όπλάκι σου. ;)
Αλλωστε μεσα απο το φορουμ θα καταλάβεις αν δεν το κατάλαβες οτι το (οποιο) χατσαν ειναι η αρχή.
Οπότε κάνε κράτει και αργότερα παιρνεις ενα αλλο και μετα ενα ακομα και πάει λέγοντας :D :D

Pyrgetos Shooting Club


1. Οι ηλίθιοι είναι αήττητοι!!
2. Η συμμετοχή στο forum δεν είναι υποχρεωτική.!!!
3. το καλύτερο αεροβόλο ειναι αυτο που ευχαριστεί τον ιδιοκτήτη του.!!!!

Αποσυνδεδεμένος georgek

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 180
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #246 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 12:28:00 μμ »
Αυτο που λεει ο Κυριακος ειναι το πιο σωστο.
Οτι εγινε, εγινε...
Ξεχασε την δυσαρεστη "περιπετεια" που ειχες και προσπαθησε να ευχαριστηθεις το καινουργιο σου οπλο οσο μπορεις περισσοτερο ! ;)
Daystate Airwolf MCT .22 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42
EDgun Matador R3 .22 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42
EDgun Matador R3 .25 - Hawke Sidewinder 8.5-25x42

Αποσυνδεδεμένος Christopher

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2954
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #247 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 12:39:07 μμ »
προσπαθησα αλλα δεν κρατηθηκα φιλε μου τασο... τι να κανω   :-\

να ηρεμήσεις φιλε Σάκη και να χαρείς το όπλάκι σου. ;)
Αλλωστε μεσα απο το φορουμ θα καταλάβεις αν δεν το κατάλαβες οτι το (οποιο) χατσαν ειναι η αρχή.
Οπότε κάνε κράτει και αργότερα παιρνεις ενα αλλο και μετα ενα ακομα και πάει λέγοντας :D :D


Και λεγοντας,λεγοντας,με την κουβεντα,να τα 10 οπλακια. ;) :D :D
Λατρης του καλου ελατηριου.

Αποσυνδεδεμένος xdionisis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #248 στις: 19 Δεκεμβρίου, 2011, 23:43:11 μμ »
Απο το συγκεκριμένο κατάστημα εξυπηρετήθηκα πολύ καλά. Σε 2 ημέρες μου έφτασε το δέμα στην Αθήνα, ήταν περιποιημένο και πολύ καλά προστατευμένο και όπως το περίμενα. Επίσης, απάντησε σε κάθε email που του έστειλα, άμεσα. Αντίθετα σε ελληνικό κατάστημα δεν απάντησαν καν σε κάποια απορία μου. Αυτό σημαίνει πως είτε έχουν τις φόρμες επικοινωνίας για εφέ ή απλώς με αγνόησαν.
Όσο λοιπόν έχουν τιμές που προσβάλλουν τη νοημοσύνη μας και κάκιστη εξυπηρέτηση, είμαι ικανός να παραγγέλνω και απο τις ΗΠΑ ακόμα και αn περνάω ολόκληρη διαδικασία παρά απο την Ελλάδα.
Και απο ότι βλέπω τις ανέβασαν τις τιμές τελευταία όλοι μαζί λες και ήταν συνενοημένοι. Πχ στο FX Verminator...
 

Αποσυνδεδεμένος dogo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 347
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #249 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 09:35:53 πμ »
Απο το συγκεκριμένο κατάστημα εξυπηρετήθηκα πολύ καλά. Σε 2 ημέρες μου έφτασε το δέμα στην Αθήνα,


τι εγινε? μπηκε ο τυπος στο αμαξι (καμια φεραρι φανταζομαι) απο βουλγαρια και κατεβηκε Αθηνα με τα παντηλικια και τους κοφτες να χτυπανε κοκκινο για να προλαβει τον πελατη του ζεστο??  ??? ???
υπερβαλεις λιγο εδω φιλε η ειναι η ιδεα μου?

στα υπολοιπα που λες με τις τιμες συμφωνω, αν δεν βαλουν μυαλο τα ελληνικα καταστηματα θα μεινουν με το ..... στο χερι.

Αποσυνδεδεμένος tassos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1797
  • Βολος
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #250 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 10:54:47 πμ »

  Mπορεί και ή λύση με αγορές από την Κύπρο ,βουλγαρία , αγγλία και γερμανία  να μην υπάρχει σε λίγο καιρό γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει και το άν θα υπάρχει ευρωπαική ένωση αύριο ή αν θα είμαστε εμείς αύριο σ αυτήν. Ίσως οι σημερινές ευκαιρίες αγοράς από το ''εξωτερικό '' να φαίνονται σαν χαμένες ευκαιρίες αύριο.
  Τώρα θα πεί κανείς , αν  επέλθει πτώχευση ,βγούμε από την ευρώπη και δεν έχουμε τα απαραίτητα για την επιβίωσή μας θα μας απασχολούν ακόμα οι αγορές όπλων ?
   Κουβέντα να .....
ΒΤ-65      75 FP

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #251 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 16:37:27 μμ »

  Mπορεί και ή λύση με αγορές από την Κύπρο ,βουλγαρία , αγγλία και γερμανία  να μην υπάρχει σε λίγο καιρό γιατί δεν ξέρουμε τι μας ξημερώνει και το άν θα υπάρχει ευρωπαική ένωση αύριο ή αν θα είμαστε εμείς αύριο σ αυτήν. Ίσως οι σημερινές ευκαιρίες αγοράς από το ''εξωτερικό '' να φαίνονται σαν χαμένες ευκαιρίες αύριο.
  Τώρα θα πεί κανείς , αν  επέλθει πτώχευση ,βγούμε από την ευρώπη και δεν έχουμε τα απαραίτητα για την επιβίωσή μας θα μας απασχολούν ακόμα οι αγορές όπλων ?
   Κουβέντα να .....

        Τα πράγματα είναι απλά (έστω κι άν θέλουν να μας τα παρουσιάζουν κάποιοι σαν πολύπλοκα ή να τα βλέπουμε εμείς έτσι από δική μας λάθος εκτίμηση).
          - Άν μείνουμε στο "ευρω-μαντρί" κι αυτό παραμείνει ως έχει θα υπάρχουν τα καταστήματα αλλά δεν θα φτάνουν τα υποτιμημένα άχρηστα λεφτά μας για να αγοράσουμε κάτι που θέλουμε  (θα δίνουμε 3 μηνιάτικα για 2 τσιμούχες και 1 γράσσο).
          - Άν καταρρεύσει το "ευρώ-μαντρί" και οι ξεπουλημένοι αχυράνθρωποι που προσπαθούν ματαίως να μας πείσουν ότι κυβερνούν ακόμα με την εξουσιοδότησή μας συνεχίσουν την ίδια "γραμμή" με το νέο "ευρω-έκτρωμα" που θα προκύψει (την διάδοχη κατάσταση που υπάρχει στα σχέδια των "μεγάλων") πάλι "την βάψαμε" - θα αναπολούμε τα παλιά βλέποντας φωτογραφίες και κείμενα.
          - Άν ξεφύγουμε από το "ευρω-μαντρί" και ταυτόχρονα ξεφορτωθούμε δια παντός τον συρφετό των απατεώνων όλων ανεξαρτήτως των αποχρώσεων μπορούμε να ελπίζουμε σε κάτι πολύ καλύτερο - τότε πλέον θα μπορούμε να σχεδιάζουμε, να κατασκευάζουμε και να πουλάμε τα δικά μας Ελληνικά αεροβόλα, βλήματα, παρελκόμενα και αξεσουάρ και δεν θα χρειαζόμαστε τόσο τα καταστήματα της αλλοδαπής.

Αποσυνδεδεμένος kallio

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 832
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #252 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 21:10:43 μμ »
+1δις ,αλλα πως θα ξεφυγουμε απο το μαντρι ?

Αποσυνδεδεμένος xdionisis

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 88
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #253 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 22:40:31 μμ »
Απο το συγκεκριμένο κατάστημα εξυπηρετήθηκα πολύ καλά. Σε 2 ημέρες μου έφτασε το δέμα στην Αθήνα,


τι εγινε? μπηκε ο τυπος στο αμαξι (καμια φεραρι φανταζομαι) απο βουλγαρια και κατεβηκε Αθηνα με τα παντηλικια και τους κοφτες να χτυπανε κοκκινο για να προλαβει τον πελατη του ζεστο??  ??? ???
υπερβαλεις λιγο εδω φιλε η ειναι η ιδεα μου?

στα υπολοιπα που λες με τις τιμες συμφωνω, αν δεν βαλουν μυαλο τα ελληνικα καταστηματα θα μεινουν με το ..... στο χερι.

Φίλε και όμως έτσι έγινε. Παρασκευή μεσημέρι το παρήγγειλα και το είχα Τρίτη μεσημέρι στο σπίτι. Ουσιαστικά 2 εργάσιμες μέρες είναι. Και παρά το γεγονός ότι χάρηκα, ταυτόχρονα εκνευρίστηκα πολύ γιατί ακόμα και η τριτοκοσμική Βουλγαρία είναι τελικά πιο σοβαρή χώρα απο εμάς.
Που να σου διηγηθώ και ιστορίες απο ΗΠΑ με τα ΕΛΤΑ (που κάπως βελτιώθηκαν) αλλά θα βγω offtopic.
+1δις και απο εμένα για τον accuracy lover, ειδικά για τα ελληνικά αεροβόλα. Πήξαμε στους εμπόρους σε αυτή τη χώρα. Έναν παραγωγό-κατασκευαστή να δούμε πια. Που υπάρχουν αλλά δεν τους αφήνουν στην κυριολεξία.

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Προβλήματα απο αγορές στο εξωτερικό
« Απάντηση #254 στις: 20 Δεκεμβρίου, 2011, 22:44:18 μμ »
http://www.youtube.com/watch?v=PKUDTPbDhnA&feature=g-all-u&context=G299c84dFAAAAAAAACAA
 ;D ;D
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.