Αποστολέας Θέμα: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;  (Αναγνώστηκε 414569 φορές)

Αποσυνδεδεμένος MASTORAS

  • Συντονιστής
  • *****
  • Μηνύματα: 7115
  • Πας μη Ελλην βαρβαρος
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #915 στις: 31 Ιανουαρίου, 2014, 23:55:52 μμ »
Παιδια σταματηστε σαν μικρα παιδακια να προσπαθειτε να δειξετε ποιος την εχει ποιο μεγαλη...εκεινο που δεν καταλαβα ειναι αυτα τα brocok φουσεκια τι ειναι ?
 

Φυσιγγια-αεροθαλαμοι, εχουν μεσα πιεση αερα αντι για μπαρουτι.

ΑΟΦΑ

AA S400 MPR FT <<Ενδοξη Ελληνική Σημαία>>
HAMMERLI AR20 FT
FWB 603 pcp
AA S400 5,5
Diana 60 <<by blackxx>>
HW 77 4.5
Umarex 850pcp 4.5

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #916 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 01:00:08 πμ »
Παιδια σταματηστε σαν μικρα παιδακια να προσπαθειτε να δειξετε ποιος την εχει ποιο μεγαλη...εκεινο που δεν καταλαβα ειναι αυτα τα brocok φουσεκια τι ειναι ?
 

Φυσιγγια-αεροθαλαμοι, εχουν μεσα πιεση αερα αντι για μπαρουτι.

Γιαλαντζί πυρομαχικά  :D
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος luger42

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2317
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #917 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 01:32:26 πμ »
Παιδια σταματηστε σαν μικρα παιδακια να προσπαθειτε να δειξετε ποιος την εχει ποιο μεγαλη...εκεινο που δεν καταλαβα ειναι αυτα τα brocok φουσεκια τι ειναι ?
 

Φυσιγγια-αεροθαλαμοι, εχουν μεσα πιεση αερα αντι για μπαρουτι.

Γιαλαντζί πυρομαχικά  :D


γιαλαντζι  ??? ??? ??? :o :o :D :D :D
το κακο ειναι οτι τα πηρα ειδηση οταν τα απαγορευσαν  >:( >:( >:(
si vis pacem, para bellum

Αποσυνδεδεμένος GEORGEGR

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2367
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #918 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 01:43:26 πμ »



γιαλαντζι  ??? ??? ??? :o :o :D :D :D
το κακο ειναι οτι τα πηρα ειδηση οταν τα απαγορευσαν  >:( >:( >:(


Μία από τα ίδια και εγώ... :(
H αεροβολίτιδα είναι νόσος και μάλιστα ανίατος, χρονία και συνεχώς επιδεινούμενη.
Ο μη spamαριστής πρώτος τον λίθο βαλέτω.

Αποσυνδεδεμένος mark 6,35

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 218
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #919 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 07:57:17 πμ »
        Τα κείμενα των μηνυμάτων σου υπάρχουν καταγραμμένα στο forum

φυσικα και ειναι ,,,αυτο τι παει να πει???? μπορεις να μου το κανεις λιανα γιατι ειμαι πανω απο 50χρν και δεν στροφαρω επαρκως μαλλον

.διαστρεβλώνοντας έννοιες και ουσίες - μια "εξυπνη" τακτική που αποτελεί καλό "προπέτασμα καπνού" για το "μπουρδούκλωμα" της συζήτησης  και την ομαλή έξοδό του από αυτή , με τον εγωϊσμό του ακέραιο και ακμαίο (προπαντως αυτό - μην παραδεχτούμε ότι την "πατήσαμε" σε κάτι και θιγεί το πολύτιμο "εγώ" μας και το "ανυπέρβλητο" κύρος μας).

καλο το διαγκελμα δε λεω...αλλα σε μενα προσωπικα δεν φτουραει... τωρα αν καποιος συνφορουμιστας πιθετε
δεν υπαρχει θεμα...τουλαχιστον εσυ δε χρειαζετε να το ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟΙΩΣ....οπως μου προτεινεις....
 ΣΕ ΚΑΘΕ λοιπον περιπτωση μιας και το κουρασαμε...και  παει στο ανουσιο για κοινη θεα ,αναγνωση μεσα σ ενα φορουμ.....

Τα ποστ μου ειναι γραμμενα,,, φυσικα με τις αποψεις μου
δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο τουλαχιστον σε επιπεδο επι του θεματος



  μια μονο ερωτηση προσωπικα σε εσενα
-εντυπωση μου εκανε οπως λες οτι γνωριζεις την μακροχρονη ενασχολιση μου με το θεμα κυνηγι- οπλα
εγω προσωπικα δεν σε γνωριζω  περαν του εραστης της ακριβιας...
 θαθελες να μου πεις ( φυσικα σε ΠΜ ,,, δεν αφορα το φορουμ ) απο που και πως???




Αποσυνδεδεμένος Teo

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 462
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #920 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 09:26:46 πμ »
Σε μια τέλεια κοινωνία δεν θα χρειαζόμασταν νόμους .Ο νόμος είναι αυτός που θέτει αντικειμενικά όρια για να μας προστατέψει από την "βλακεία" του άλλου  (πχ όρια μέθης στην οδήγηση ).Το κακό είναι ότι φτιάχτηκαν από ανθρώπους , γράφτηκαν σε χαρτί και ορισμένη είναι είτε άδικοι , είτε υπερβολικοί , είτε δύσκολοι στην κατανόηση  . Το να διαβάζουμε τον νόμο και να προσπαθούμε να τον ερμηνεύσουμε κατά τα δικά μας συμφέροντα - πλευρά - άποψη , είναι λάθος και επικίνδυνο .
για το συγκεκριμένο θέμα τώρα .Οι ελεγκτές του νόμου (αστυνομία - δασαρχείο - λιμενικό κτλ) δεν θα κάτσουν να ακούσουν για αναλύσεις και τις δικές μας εκδοχές του νόμου .Θα προσαχθείς   και στο εκεί διάστημα θα ενημερωθεί ο αρμόδιος για την "αποκωδικοποίηση " του νόμου  , ο εισαγγελέας . Αυτόν ούτε να του μιλήσουμε δεν μπορούμε  (στην παρούσα φάση) . Μετά έρχονται τα υπόλοιπα , σύμφωνα με την "εκδοχή " και απόφαση του εισαγγελέα . Αν πιστεύετε ότι αξίζει να "ρισκάρετε " μια επίμονη και χρονοβόρα  διαδικασία για να πείσετε στην έδρα τον πρόεδρο ότι έχετε δίκαιο , δικαίωμα σας  . Όμως αν κάτσετε στο εδώλιο δεν θα φταίει ούτε ο "μπάτσος" , ούτε ο θυροφύλακας αλλά θα είναι το αποτέλεσμα δική σας επιλογής .   
FX Bobcat (6.35mm)
HW100 T (5.5 mm)
HW30 S (4.5mm)
Gamo PT-85 (4.5 mm) blowback

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #921 στις: 01 Φεβρουαρίου, 2014, 15:40:23 μμ »
       Τα κείμενα των μηνυμάτων σου υπάρχουν καταγραμμένα στο forum

φυσικα και ειναι ,,,αυτο τι παει να πει???? μπορεις να μου το κανεις λιανα γιατι ειμαι πανω απο 50χρν και δεν στροφαρω επαρκως μαλλον

.διαστρεβλώνοντας έννοιες και ουσίες - μια "εξυπνη" τακτική που αποτελεί καλό "προπέτασμα καπνού" για το "μπουρδούκλωμα" της συζήτησης  και την ομαλή έξοδό του από αυτή , με τον εγωϊσμό του ακέραιο και ακμαίο (προπαντως αυτό - μην παραδεχτούμε ότι την "πατήσαμε" σε κάτι και θιγεί το πολύτιμο "εγώ" μας και το "ανυπέρβλητο" κύρος μας).

καλο το διαγκελμα δε λεω...αλλα σε μενα προσωπικα δεν φτουραει... τωρα αν καποιος συνφορουμιστας πιθετε
δεν υπαρχει θεμα...τουλαχιστον εσυ δε χρειαζετε να το ΠΑΡΕΙΣ ΑΛΛΟΙΩΣ....οπως μου προτεινεις....
 ΣΕ ΚΑΘΕ λοιπον περιπτωση μιας και το κουρασαμε...και  παει στο ανουσιο για κοινη θεα ,αναγνωση μεσα σ ενα φορουμ.....

Τα ποστ μου ειναι γραμμενα,,, φυσικα με τις αποψεις μου
δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο τουλαχιστον σε επιπεδο επι του θεματος



  μια μονο ερωτηση προσωπικα σε εσενα
-εντυπωση μου εκανε οπως λες οτι γνωριζεις την μακροχρονη ενασχολιση μου με το θεμα κυνηγι- οπλα
εγω προσωπικα δεν σε γνωριζω  περαν του εραστης της ακριβιας...
 θαθελες να μου πεις ( φυσικα σε ΠΜ ,,, δεν αφορα το φορουμ ) απο που και πως???



         Βλέπω ότι επιμένεις, προφασίζεσαι μεν πώς "...μιας και το κουρασαμε..."  αλλά  θέλεις συνέχεια στη συζήτηση, να το "κουράσουμε" κι άλλο δηλαδή...

        Δεν μπορώ να ξέρω πώς και τι "στροφάρεις" όπως λές, δεν γνωριζόμαστε προσωπικά και όλη η εικόνα που λαμβάνω είναι από τη έως τώρα συμμετοχή σου στο παρόν forum.

      Τα κείμενά σου περιγράφουν τις απόψεις σου, τον τρόπο που τις υπερασπίζεσαι και τα επιχειρήματά σου - είναι ανοιχτά σε όποιον θέλει να τα διαβάσει και να βγάλει τα συμπεράσματά του.

          Το forum είναι δημόσιο και πραγματεύεται θέματα όπλων, τα αεροβόλα μπορεί να μην είναι πυροβόλα ή πολυβόλα ή κανόνια αλλά λογίζονται από το Νόμο ως ΟΠΛΑ. Θεωρητικολογίες και σκέψεις, αναλύσεις, προτάσεις, ιδέες είναι πάντα καλοδεχούμενες και προσφέρουν στην γνώση και την ψυχαγωγία που αποζητούν όλοι όσοι εγγράφονται ή μη και παρακολουθούν τα θέματα - πάντα όμως υπό το πρίσμα του τι είναι ΝΟΜΙΜΟ στην χώρα μας στην παρούσα χρονική φάση και συγκυρία.  Η ευθύνη για τυχόν "στραβοπατήματα" ή "κοτσάνες" που θα γραφτούν και μπορεί να θεωρηθούν "καλή τι πίστει" ή "κακή τη πίστει" από τους υπεύθυνους των Αρχών ότι προάγουν ή προτρέπουν σε παράνομες πράξεις, ενέργεις κλπ  βαρύνει και τον δημιουργό/ιδιοκτήτη του forum - άν καποια μέλη δεν έχουν την πνευματική ωριμότητα  να το κατανοήσουν για τούς όποιους λόγους (ηλικία, άγνοια νόμων, ανευθυνότητα συμπεριφοράς κλπ)  δουλειά των μελών της συντονιστικής ομάδας είναι να προσπαθήσει να προστατέψει τόσο το μέλος  που εκτίθεται όσο και το forum. Άν δεν συμμορφωθεί  υφίσταται τις συνέπειες - το forum όμως δεν πρόκειται να τεθεί "εν κινδύνω" για τις απόψεις του καθενός.

         Το πώς θα εκλάβει το "θιγέν" μέλος με τον τρωθέντα εγωϊσμό τις διορθώσεις, τις συστάσεις και την παρότρυνση των άλλων είναι πάντοτε θέμα χαρακτήρα και ανατροφής αλλά δεν αφορά το forum.

        Δεν έχω λόγο να στείλω κανένα προσωπικό μήνυμα φίλε mark cal20.


             

Αποσυνδεδεμένος mark 6,35

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 218
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #922 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 20:26:19 μμ »
  Βλέπω ότι επιμένεις, προφασίζεσαι μεν πώς "...μιας και το κουρασαμε..."  αλλά  θέλεις συνέχεια στη συζήτηση, να το "κουράσουμε" κι άλλο δηλαδή...

 νομιζω μεσα απο την χρηση απλων ελληνικων,,,καποιος καταλαβαινει πως ενα απλο ΠΜ ζηταω απο μερους σου... πανω σε μια προσωπικη ερωτηση. Την προφαση πως την βγαζεις??????
τωρα αν δε θες να απαντησεις...οκ... αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.... σεβαστοι οι οποιοι λογοι σου.
δεν χρειαζετε  το σαλατικο του στιλ πως παω να συνεχισω καποια δημοσια συζητηση... δεν νομιζω πως πειθει.

Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #923 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 21:24:46 μμ »
 
  Βλέπω ότι επιμένεις, προφασίζεσαι μεν πώς "...μιας και το κουρασαμε..."  αλλά  θέλεις συνέχεια στη συζήτηση, να το "κουράσουμε" κι άλλο δηλαδή...

 νομιζω μεσα απο την χρηση απλων ελληνικων,,,καποιος καταλαβαινει πως ενα απλο ΠΜ ζηταω απο μερους σου... πανω σε μια προσωπικη ερωτηση. Την προφαση πως την βγαζεις??????
τωρα αν δε θες να απαντησεις...οκ... αυτο ειναι ενα αλλο θεμα.... σεβαστοι οι οποιοι λογοι σου.
δεν χρειαζετε  το σαλατικο του στιλ πως παω να συνεχισω καποια δημοσια συζητηση... δεν νομιζω πως πειθει.

         Μήπως γράφει άλλος κάνοντας χρήση του λογαριασμού σου;  Μήπως έχεις δηλαδή παραχωρήσει τέτοια δικαιώματα σε τρίτους;

        Άν δεν συμβαίνει αυτό τότε μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι έχεις γράψει οπότε τα "περί στροφαρίσματος" που ανέφερες σε προηγούμενο μήνυμά σου ίσως έχουν οργανικό υπόβαθρο - ή παριστάνεις πώς δεν κατάλαβες (άλλη συνήθης "τακτική" σε μια συζήτηση) ή διαλέγεις την άλλη οδό της "επιλεκτικής ανάγνωσης και ερμηνείας" ("καταλαβαίνω ότι με συμφέρει να καταλάβω").

            Στο προηγούμενο σου μήνυμα  ζητούσες (επί λέξει):
 
        Τα κείμενα των μηνυμάτων σου υπάρχουν καταγραμμένα στο forum

φυσικα και ειναι ,,,αυτο τι παει να πει???? μπορεις να μου το κανεις λιανα γιατι ειμαι πανω απο 50χρν και δεν στροφαρω επαρκως μαλλον


         Πώς "...να στα κάνω λιανά..." καλέ μου άνθρωπε  όπως ζητάς χωρίς κείμενο;   Με νοήματα (παντομίμα);   Με σήματα Μόρς;   Τηλεπαθητικά; 

      Κι αφού γίνει αυτό κατόπιν "εγκαλούμαι" γιατί δήθεν συνεχίζω την συζήτηση απαντώντας σε ένα ερώτημα που μου έχει τεθεί;  (με αναφορές σε "σαλάτες" κλπ) 

        Το ποιός πείθεται ή όχι απ' αυτά τα "καμώματα" του λόγου είναι επιλογή των μελών που θα τα διαβάσουν.

         Άν θέλεις να συζητήσεις κάτι κατ' ιδίαν με κάποιον άλλο γράψε ένα προσωπικό μήνυμα - η δημόσια παρότρυνση των άλλων σε προσωπική επικοινωνία εν είδη εξαναγκασμού δεν με βρίσκει καθόλου σύμφωνο.

       

Αποσυνδεδεμένος mark 6,35

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 218
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #924 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 21:49:17 μμ »
στην δεδομενη στιγμη ( καποιες μερες πριν δηλ ) απλα ζητουσα ΑΝΟΙΧΤΑ να γραψεις
 με παρλες μπαρλες ..μπαρλες παρλες ...γιατι μου εκανες γνωστο οτι αυτο που εγραψα ...ειναι... γραμμενο στο φορουμ...
 ειχε ,,,,τουλαχιστον ετσι τοπιασα .. ;D. αρκετη δοση απο επιθεωριτη  ΣΙ,, ΕΣ,, Α Ι,,, ;D
ΠΟΥΧΕ ΓΡΑΠΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ......και τον ειχε σε τροχια σιγουρη για το σκαμνι. >:(


Αποσυνδεδεμένος accuracy lover

  • Moderator
  • *****
  • Μηνύματα: 3021
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #925 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 22:21:48 μμ »
στην δεδομενη στιγμη ( καποιες μερες πριν δηλ ) απλα ζητουσα ΑΝΟΙΧΤΑ να γραψεις
 με παρλες μπαρλες ..μπαρλες παρλες ...γιατι μου εκανες γνωστο οτι αυτο που εγραψα ...ειναι... γραμμενο στο φορουμ...
 ειχε ,,,,τουλαχιστον ετσι τοπιασα .. ;D. αρκετη δοση απο επιθεωριτη  ΣΙ,, ΕΣ,, Α Ι,,, ;D
ΠΟΥΧΕ ΓΡΑΠΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΕΝΟΧΟ......και τον ειχε σε τροχια σιγουρη για το σκαμνι. >:(



       Άϊντε πάλι...  

       Πές μας τουλάχιστον τι πίνεις     

Αποσυνδεδεμένος ΜΠΕΦ

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 991
  • Μπαμ και κατου.
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #926 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 22:42:24 μμ »
Παιδια ακομη και αν παραδεχτει ο ενας απο τους δυο οτι εχει αδικο δεν θα εχει κερδισει απολυτως τιποτα ο αλλος.Πιστεψτε με εχω καψει πολυ σαλιο σε ματαιες συζητησεις προσπαθωντας να υποστηριξω την γνωμη μου τις περισσοτερες φορες καλοπροαιρετα αλλα παντα ολα κατεληγαν απλα στο χασιμο χρονου και στην πικρια που εμενε απο την ψυχροτητα μεταξυ των συνομιλητων.Κερδος 0.
Ολες τρουπα-τρουπα...θα'θελα...!

Αποσυνδεδεμένος KF66

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1324
  • ἀγαπᾱτε ἀλλήλους, καθὼς ἠγάπησα ὑμᾱς .ιωαν/34/35
    • http://www.mypage.com/mypic.gif
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #927 στις: 02 Φεβρουαρίου, 2014, 22:50:44 μμ »
Πως ξεκίνησε το θέμα έφτασε στης 62 σελίδες άκρη δεν βγήκε
Το πρώτο ποστ αναφέρει και της λέξεις επίμαχο και "ευαίσθητο
Νομίζω ο σωστός τίτλος του θέματος είναι με τα κόκκινα γράμματα
http://aerovolo.gr/forum/index.php/topic,301.915.html
AA s 510 xtra fac sl reg 5.5   falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16  (πανικός)    FX ROYALE 500 reg       6,35  falcon menace 5.5-25x50 FFP ML16 (ΑΔΗΣ)
http://www.youtube.com/watch?v=WpJ3665pSRA
http://www.youtube.com/watch?v=_sLYSrabfgY
http://www.youtube.com/watch?v=RJMCwfp-eyE

Αποσυνδεδεμένος benetos

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 164
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #928 στις: 03 Φεβρουαρίου, 2014, 11:41:42 πμ »
Ως προς το θέμα του κυνηγιού με αεροβόλο προτιμώ να μην δοθεί άδεια ποτέ . Καλύτερα να υπάρχει ο διαχωρισμός ανάμεσα στα "μπαρούτια" και στα αεροβόλα ,έτσι ώστε να ξεχωρίζουμε από το σωρό . Το καλό για μένα είναι ότι ο χαρακτηρισμός " μόνο για σκοπευτική χρήση" είναι κάτι που θα μπορέσουμε να εκμεταλλευτούμε και να αναγνωρίσουμε την ύπαρξη των "παράνομων" σκοπευτικών μας. Πιστεύω πως πιο εύκολα θα δοθεί άδεια διόπτρας  έτσι , παρά αν ήταν κυνηγητική η χρήση τους .
Από την άλλη , αν επιθυμούμε να επιτραπεί το κυνήγι για να μπορούμε άφοβα-νόμιμα  να παίρνουμε  τα βουνά , ας μου επιτραπεί να δηλώσω ότι αυτό δεν θα ήταν θέμα αν υπήρχαν σκοπευτήρια που θα μπορούσαν να δεχτούν τους φίλους του αεροβόλου. Η λύση δεν είναι τα βουνά , αλλά οργάνωση και μέσα από τους σκοπευτικούς συλλόγους , θα βελτιωθούν τα πράγματα .  Υπομονή έρχεται και η ανάπτυξη …..   


...καλημέρα Teo, χαίρομαι που οι απόψεις σου είναι πολύ σαφείς και κατασταλαγμένες και βέβαια ταυτίζονται απόλυτα με την δική μου και άλλων ευτυχώς - αλλά ολίγων ακόμη... ::) - πως κάθε διαπραγμάτευση θα γίνει μελλοντικά μέσα από οργανωμένους συλλόγους  :)

Αν και υπέρμαχος του κυνηγιού με αεροβόλο, μου αρέσουν αυτές οι απόψεις! Ας κερδίσουμε σιγά σιγά μικρές μάχες και μετά πάμε και για την άρση της απαγόρευσης Α/Β στο κυνήγι, που σίγουρα θα φέρει νέα "μπλεξίματα" (άδεια οπλοκατοχής Α/Β, ειδική άδεια κυνηγίου για ραβδωτό, κτλ.)

Αποσυνδεδεμένος ΜΠΕΦ

  • Μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 991
  • Μπαμ και κατου.
Απ: Νόμιμο κυνήγι με αεροβόλο εντός συνόρων;
« Απάντηση #929 στις: 03 Φεβρουαρίου, 2014, 12:50:48 μμ »
Εγω σιγουρα θα αφιερωνα χρονο για κυνηγι κορακοειδων με αεροβολο αν επιτρεποταν.
Ολες τρουπα-τρουπα...θα'θελα...!